طرز تهیه ترایفل انار خوشمزه و مجلسی با کیک شکلاتی ویژه شب یلدا

طرز تهیه ترایفل انار

 

یک دسر بسیار خوشمزه انگلیسی است که از چند لایه تشکیل می شود. که ما به مناسبت شب یلدا ترایفل را با انار می خواهیم به شما یاد دهیم این دسر اصلا نیاز به فر ندارد و شما با یک همزن دستی نیز می توانید این دسر را تهیه کنید از همه مهم تر اینکه زمان زیادی برای تهیه ترایفل انار لازم ندارید. در سال ۱۷۰۰ در انگلیس کیک با کاسترد تهیه می شد در آن زمان بسیار محبوب شد این دسر از انگلیس به آمریکا آمد و با کمی تغییرات ترایفل نامیده شده. برای داشتن این دسر شما نیاز به یک کیک یک تخم مرغی دارید اگر فرصت درست کردن ندارید نگران نباشید یا می توانید از کیک های کوچک کاکائویی استفاده کنید یا از پودر بیسکویت پتی پور می توانید استفاده کنید. این دسر به صورت تک نفره سرو می شود. امروز در پارسی دی ترایفل انار بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

کیک شکلاتی۱ عدد
پنیر ماسکارپونه۲۰۰ گرم
پودر قند۳ ق غذا خوری
خامه قنادی۲۰۰ گرم
انار دانه شدهبه مقدار لازم

طرز تهیه چیز کیک انار خوشمزه و مجلسی برای شب یلدا با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه ترایفل انار

مرحله اول : آماده سازی کیک

ابتدا یک کیک شکلاتی حاضری یا بیسکویت پتی پور را خرد کنید اگر از بیسکویت استفاده می کنید آنها را داخل آسیاب ریخته و پودر کنید. کیک را نیز با دست خرد کنید.

مرحله دوم : تهیه کرم چیز

ابتدا پنیر ماسکارپونه را با پودر قند با دور تند همزن بزنید تا کمی فرم بگیرد. سپس خامه قنادی را که ۱۰ دقیقه قبل از شروع کار بیرون آوردید را با همزن خوب بزنید تا فرم بگیرد (وقتی اول که شروع به همزدن خامه می کنید خامه ابتدا شل می شود و با دور تند هم زدن و در یک جهت زدن شروع به فرم گرفتن می کند) خامه فرم گرفته را با پنیر مخلوط می کنیم و دوباره با همزن می زنیم حالا کرم چیز کیک ما حاضر است.

مرحله سوم : تهیه ترایفل انار

لیوان های سرو را حاضر کنید و کف آنها کیک یا بیسکویت خرد شده بریزید و کرم چیز را داخل یک قیف پلاستیکی ریخته و نوکش را قیچی کنید نیاز به ماسوره نیست و یک لایه کرم چیز روی کیک بریزید و روی آن انار دان شده ریخته این لایه ها را تکرار کنید تا ظرف سرو پر شود روی سطح دسر با کیک تمام شود و به دلخواه با انار یا خامه قنادی روی ترایفل انار را تزئین کنید و برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کمی مزه ها به خورد هم بروند اگر عجله دارید همون لحظه نیز می توانید این دسر را سرو کنید.

فوت و فن های دستور تهیه ترایفل انار

  1. می توانید از هر نوع پنیر خامه ای کم نمک استفاده کنید.
  2. از هر نوع میوه دیگری می توانید برای تهیه ترایفل استفاده کنید.
  3. می توانید در یک ظرف بزرگ نیز این دسر را تهیه کنید.
  4. از انار شیرین برای تهیه این دسر استفاده کنید زیرا طعم ترشی با شیرینی این دسر کمی تعادلش را از دست می دهد.

همچنین ببینید 

از
11
دیدگاه