طرز تهیه شارلوت الویه ساده، شیک و مجلسی با نان باگت

طرز تهیه شارلوت الویه

یکی از انواع فینگرفودها می باشد که بسیار جذاب و مجلسی است و با سالاد معروف الویه تهیه می شود این ایده غذا از شارلوت که یک دسر فرانسوی می باشد گرفته شده است و با نان باگت و پنیر ورقه ای ظاهر بسیار خوبی پیدا می کند اگر به دنبال سرو متفاوت سالاد الویه هستید می توانید شارلوت الویه را تهیه کنید این غذا نیازی به قالب خاصی ندارد ولی اگر دوست دارید ظاهر جذاب تری داشته باشد از قالب های شیفون و یا میان تهی ساده استفاده کنید. برای تهیه این غذا باید ابتدا سالاد الویه خوشمزه را تهیه و بعد به سراع شارلوت برویم. امروز در پارسی دی شارلوت الویه شیک و مجلسی با نان باگت را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شارلوت

نان باگت۵ عدد
پنیر ورقه ایبه مقدار لازم
کالباسبه مقدار لازم

مواد لازم

سیب زمینی۳ عدد
تخم مرغ۲ عدد
سینه مرغ۲ عدد
خیارشور۱۰ عدد
هویج۱ عدد
سس مایونزبه مقدار لازم
ماست۳ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، آبلیموبه مقدار لازم

طرز تهیه شارلوت الویه

1مرحله اول: تهیه الویه

ابتدا برای تهیه این غذا باید الویه را جداگانه تهیه کنید برای این کار سیب زمینی و هویج و تخم مرغ را هر کدام را جداگانه آبپز کنید سپس مرغ را به همراه پیاز و برگ بو ادویه و نمک آبپز و بعد ریش ریش یا پوره کنید و بعد داخل یک کاسه بزرگ سیب زمینی رنده شده و تخم مرغ و هویج خرد شده و مرغ خیارشور خرد شده را مخلوط کنید و داخل یک کاسه دیگر سس مایونز را به اندازه دلخواه با ماست و ادویه و نمک مخلوط کنید و روی مواد الویه بریزید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود سپس داخل یخچال بگذارید تا استراحت کند و کمی خنک شود.

2مرحله دوم: آماده سازی نان باگت

نان باگت که باید تازه تازه باشد از یک طرف با چاقو اره ای برش بزنید و آن را باز کنید سپس با وردنه خوب پهن و صاف کنید سپس با قاشق کمی سس مایونز روی نان باگت ها بزنید.

3مرحله سوم: افزودن کالباس

حالا روی نان باگت پهن شده یک عدد ورقه کالباس با پنیر قرار دهید و از طول نان شروع به رول کردن کنید این مرحله را به دقت و با فشردگی نان انجام دهید تا لایه مسنجمی داشته باشید سپس نان رول شده را داخل سلفون بپچانید و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

4مرحله چهارم: تهیه شارلوت

رول نان ها را از یخچال خارج کنید و با چاقو تیز به اندازه ۲ سانت برش بزنید سپس یک کاسه گود را انتخاب کنید و سلفون بکشید و بعد کف و دیوار کاسه را با رولت نان ها خوب پوشش دهید و بعد قسمت میانی یعنی مرکز را که خالی است را با الویه تهیه شده پر کنید.

5مرحله پنجم: تهیه شارلوت الویه

در ادامه رو الویه را یک لایه با برش های نان رولت خوب بپوشانید و روی مواد سلفون کشیده و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید سپس از قالب به آرامی روی دیس سرو برگردانید و با گوجه خیارشور تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شارلوت الویه

  1. می توانید الویه را به شکل دلخواه خود تهیه کنید و یا بجای مرغ از کالباس استفاده کنید.
  2. نان باگت اگر تازه نباشد موقع رول کردن پاره می شود.
  3. شارلوت الویه بهتر است یک شبانه روز در یخچال باشد تا مزه به خورد هم برود.

همچنین ببینید  

از
7
دیدگاه