طرز تهیه نان پیاز و جعفری با فلفل دلمه ای و خمیر مایه نرم و لطیف

طرز تهیه نان پیاز

 

یکی از نان های بسیار خوشمزه و سنتی است که در همه جای ایران پخته می شود. همان طور که از نام این نان پیداست از پیاز و کمی فلفل دلمه و جعفری برای تهیه آن استفاده می شود. این نان عطر و مزه بسیار خوبی دارد. شما می توانید این نان خوشمزه را برای وعده صبحانه یا عصرانه تهیه کنید. می توانید نان پیاز را در کنار غذاهای خوشمزه خود میل کنید. شما می توانید این نان را داخل فر دست ساز روی گاز تهیه کنید و یا از فر برای پخت آن استفاده کنید. برای تهیه این نان به خمیر مایه فوری نیاز دارید که بهتر است تازه باشد و اگر از فوری بودن آن اطلاع ندارید ابتدا آن را عمل بیاورید سپس با دیگر مواد مخلوط کنید. شما در تهیه این نان آزاد هستید از گوجه گیلاسی و کمی پیازچه برای عطر و بو بیشتر استفاده کنید. این نان در کنار سوپ و آش بسیار عالی می شود. امروز در پارسی دی نان پیاز با جعفری و فلفل دلمه ای را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

پیاز۲ عدد
پیازچه۱ دسته
روغن۲ ق غذا خوری
آرد۴ پیمانه
خمیرمایه فوری۲ ق چای خوری
نمک۱ ق چای خوری
آب ولرم۱ و ۱/۳ پیمانه
جعفری۱ دسته
فلفل دلمه۱ عدد
شکر۱ ق غذا خوری

طرز تهیه نان پیاز با جعفری و فلفل دلمه

مرحله اول: عمل آوری خمیر مایه

ابتدا ۱/۳ پیمانه آب ولرم را که باید دمای حدود ۵۰ درجه داشته باشد را داخل یک کاسه یا لیوان بریزید و خمیر مایه فوری را به همراه شکر اضافه کنید و هم بزنید. سپس روی ظرف یک درپوش گذاشته و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیرمایه فعال و کف کند.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز

پیاز ها را پوست گرفته و نگینی خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن تفت دهید. سپس در ادامه پیازچه ها را نیز خرد کرده و نصف آن را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. حالا از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا خنک شود. جعفری را پاک کنید و بشورید سپس ساطوری ریز خرد کنید. فلفل دلمه را نیز ریز خرد کنید و به پیاز و پیازچه اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر نان پیاز

داخل یک کاسه مابقی آب ولرم و نمک و خمیرمایه عمل آمده را بریزید. سپس شروع به افزودن آرد کنید، تا جایی که خمیر وسط کاسه جمع شود. در ادامه مخلوط پیاز و فلفل دلمه و جعفری مرحله دوم را اضافه کنید سپس شروع به ورز دادن خمیر کنید. تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید. در انتها خمیر را داخل کاسه قرار دهید و برای ۱ ساعت در جای گرم بگذارید تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله چهارم: تهیه نان پیاز

پف خمیر را با مشت بگیرید و از خمیر چانه های یک اندازه گرفته و روی چانه ها را بپوشانید و ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا مجدد پف کند. سپس بعد از استراحت سطح کار را آردپاشی کرده و با کمک وردنه چانه ها را به قطر نیم سانت پهن کنید. می توانید چانه ها را داخل یک قالب چرب شده قرار دهید یا مانند گیسو ببافید.

مرحله پنجم: پخت نان پیاز

فر را از قبل گرم کنید. نان ها وردنه کشی شده را داخل سینی فر قرار دهید. دما را روی ۱۸۰ درجه و به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید تا نان ها پخته شوند. سپس از روی سینی جدا کنید و داخل دستمال بگذارید تا با ایجاد بخار نرم شوند. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت نان پیاز و پیازچه

  1. برای اینکه نان ها نرم شوند، می توانید یک ظرف آب جوش داخل فر قرار دهید.
  2. اگر دوست دارید نان برشته تری داشته باشید، زمان بیشتری بگذارید داخل فر بماند.
  3. افزودن فلفل دلمه یا پیازچه دلخواه است.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه