طرز تهیه کوکوی کدو سبز خوشمزه و مجلسی به صورت رژیمی

طرز تهیه کوکو کدو سبز

کوکو کدو سبز یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و محبوب ایرانی است. این کوکو علاوه بر اینکه یک غذای فوری و سبک است فواید زیادی نیز برای بدن دارد. کدو سبز کالری بسیار پایینی دارد و به همین دلیل این غذا برای شام بسیار مناسب است.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کوکوی کدو سبز تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کوکو کدو سبز تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کوکو کدو سبز با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیازچه۳ عدد
تخم مرغ۳ عدد
آویشنبه اندازه کافی
کدو سبز متوسط۳ عدد
روغن مایعبه اندازه کافی
آرد گندم۱ قاشق غذاخوری
نمک ، فلفل و زردچوبهبه اندازه کافی

طرز تهیه کوکو کدو سبز

1مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا کدوهای سبز را بشویید سپس با یک دستمال تمیز خشک کنید. در مرحله بعد یک کاسه مناسب انتخاب کنید و کدو سبزها را با پوست داخل کاسه رنده کنید. حالا کمی نمک روی کدو سبزهای رنده شده بپاشید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در مرحله بعدی تخم مرغ ها را به صورت جداگانه در یک کاسه دیگر بشکنید سپس آرد را کم کم اضافه کنید به صورتی که آرد گلوله نشود. در ادامه مقداری نمک ، فلفل سیاه ، زردچوبه و آویشن به تخم مرغ ها اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید.

3مرحله سوم: داغ کردن روغن

در مرحله بعدی مخلوط تخم مرغ و آرد را به کاسه حاوی کدو سبز اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند و مایه کوکو کاملا منسجم شود. در مرحله بعدی یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید.

4مرحله چهارم: سرخ کردن 

پس از اینکه روغن داغ شد مقداری از مایه کوکو برداید و به آن شکل دهید سپس داخل روغن داغ بیندازید تا سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کوکو سرخ شد آنرا برگردانید تا سمت دیگرش نیز سرخ شود سپس به همراه گوجه فرنگی ، خیارشور و نان سور کنید. مطالب پیشنهادی

فوت فن های دستور پخت کوکو کدو سبز

  1. به دلخواه می توانید از یک هویج رنده شده نیز استفاده کنید.
  2. اگر مواد خیلی شل بود می توانید از کمی آرد استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی

از
47
دیدگاه