دستور طرز تهیه کوکوی گل کلم خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی

طرز تهیه کوکو گل کلم , کوکو گل کلم , کوکوی گل کلم , کتلت گل کلم , kookoo gol kalam

کوکو گل کلم

کوکو گل کلم یا کتلت گل کلم یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و مجلسی ایرانی است که می توانید آنرا در فصل پاییز و زمستان که گل کلم تازه در بازار موجود است تهیه کنید. این کوکوی خوشمزه طعم بسیار خاص و جدیدی دارد که توصیه می کنیم آنرا امتحان کنید.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کوکو گل کلم تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کوکوی گل کلم تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کوکو گل کلم با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم کوکو گل کلم

گل کلم تازه۲۰۰ گرم
تخم مرغ۳ عدد
پیاز متوسط۲ عدد
سیب زمینی درشت۲ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
پودر سوخاریبه مقدار لازم
نمک ، زردچوبه و فلفل سیاهبه مقدار لازم

 

طرز تهیه کوکو گل کلم

ابتدا گل کلم را با دقت بشویید ، سپس با رنده ریز رنده کنید و داخل یک کاسه جادار و مناسب بریزید. در ادامه پیاز ها و سیب زمینی ها را پوست بگیرید و مانند گل کلم ها با رنده ریز رنده کنید و به کاسه حاوی گل کلم اضافه کنید.

مخلوط گل کلم ، سیب زمینی و پیاز را با دست به خوبی فشار دهید تا آب اضافی اش گرفته شود. در صورتی که آب اضافی مواد را نگیرید کوکوی شما در هنگام پخت از هم باز می شود. در ادامه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به مایه کوکو اضافه کنید.

در مرحله بعدی تخم مرغ ها را در یک کاسه جداگانه بشکنید سپس به خوبی مخلوط کنید و به کاسه حاوی مایه کوکو اضافه کنید. پس از اینکه مایه کوکو به طور کامل آماده شد ، آرد سوخاری را در یک ظرف مناسب بریزید و جلوی دست خود قرار دهید.

در مرحله بعدی یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع داخل آن بریزید. پس از اینکه روغن داغ شد مقداری از مایه کوکو با دست بردارید و مانند فلافل به آن شکل دهید سپس در آرد سوخاری بغلتانید و در روغن بیندازید تا سرخ شود.

حرارت زیر تابه باید بسیار ملایم باشد تا کتلت ها مغز پخت شوند. پس از اینکه یک سمت کتلت سرخ شد آنرا برگردانید تا سمت دیگرش نیز سرخ شود. به همین ترتیب کتلت ها را سرخ کنید و به همراه خیار شور ، گوجه فرنگی و نان سرو کنید.

از
46
دیدگاه