طرز تهیه شیرینی کنافه خوشمزه و لذیذ با رشته کادایف به سبک لبنانی

طرز تهیه شیرینی کنافه

 

امروز در پارسی دی قصد داریم شما را با یک شیرینی لبنانی به نام کنافه لبنانی آشنا کنیم. کنافه لبنانی اصالتا برای کشور لبنان می باشد اما در دیگر نقاط هم که در همسایگی لبنان هستند من جمله ایران عزیزمان از شیرینی کنافه استفاده می کنند. مواد تشکیل دهنده اصلی کنافه، رشته های کادایف است. این رشته ها کاملا کارخانه ای می باشد و طرز تهیه خانگی ندارد. میتوانید کادایف را از لوازم قنادی ها تهیه بفرمائید. از رشته های کادایف برای شیرینی های زیادی استفاده می شود و همینطور پیش غذاهای لبنانی که برای دیدن آموزش آنها می توانید پست های پارسی دی را دنبال نمائید.

مواد لازم 

رشته کادایفیک بسته
مغز گردوی خرد شده۱ لیوان
کره۲۵۰ گرم
پسته خرد شدهنصف لیوان

مواد لازم برای کرم شیرینی

شیر۲ لیوان
نشاسته ذرتنصف لیوان
وانیل۱ ق چای خوری

مواد لازم برای شربت کنافه لبنانی

شکر۱ لیوان
آب۱ لیوان
زعفران۱/۲ استکان
عرق بهار نارنج۱/۲ استکان

طرز تهیه شیرینی کنافه لبنانی

مرحله اول: شربت

برای تهیه شربت ابتدا شکر را به همراه آب داخل یک قابلمه کوچک یا شیر جوش بریزید و بر روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید تا شکر آب شود. وقتی در اطراف ظرف شروع به مروارید زدن کرد متوجه میشوید که شربت شما در حال آماده شدن است. عرق بهار نارنج را به همراه زعفران به شربت اضافه کنید و دیگر از روی حرارت بردارید. کنار بگذارید تا شربت سرد شود.

مرحله دوم: کرم

برای تهیه کرم شیرینی کنافه ابتدا شیر و نشاسته ذرت را به همراه وانیل، داخل یک قابلمه بریزید و قبل از اینکه روی حرارت بگذارید، کمی باهم مخلوط کرم را هم بزنید تا نشاسته ذرت در شیر حل شود و سپس بر روی حرارت بگذارید تا مانند فرنی قوام بیاید. بهتر است که نگذارید کرم کنافه لبنانی خیلی سفت شود. زیرا در هنگام سرو شما را اذیت می کند. کرم که قوام آمد حالت کشدارش باید مانند عسل باشد یعنی وقتی داخل قاشق از کرم برمی گردانید فوری برنگردد و آرام از قاشق خالی شود.

مرحله سوم: تهیه شیرینی کنافه لبنانی

برای راحتی کار با رشته های کادایف می توانید آن را در غذاساز کمی ریز کنید و یا به همان شکل زیبایی که دارد استفاده نمائید. ولی پیشنهاد پارسی دی استفاده از غذاساز می باشد.

رشته های کادایف را به همراه گردو و کره در یک ماهی تابه بریزید و کمی با حرارت کم تفت دهید. فقط در حد اینکه رشته های کادایف کمی سرخ شود.

مرحله چهارم: چیدمان

ماهی تابه را از روی حرارت برداشته و مواد رشته های کادایف را به دو قسمت تقسیم کنید و نصف رشته های آماده شده را در ظرف مورد نظر بریزید و کمی با دست فشار دهید.

مرحله پنجم: اضافه کردن کرم

کرم آماده شده را بر روی رشته ها برزید و با پشت قاشق کمی پخش کنید که به صورت یک دست باشند.

مرحله ششم: رشته کادایف

نصف باقی مانده رشته های کادایف را بر روی کرم بریزید و مرتب کنید که به صورت یکدست بر روی کرم قرار بگیرد.

مرحله هفتم:  اضافه کردن شربت

شربت سرد شده را بر روی رشته های کادایف بریزید و با پودر پسته تزئین نمائید.

مرحله هشتم: پایان کار

شیرینی کنافه لبنانی شما آماده می باشد. میتواند شیرینی کنافه لبنانی را به صورت نیمه گرم سرو کنید و یا به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید و سپس نوش جان فرمائید.

فوت و فن های دستور پخت شیرینی کنافه لبنانی

  1. برای تهیه شربت شیرینی کنافه لبنانی می توانید علاوه بر مواد اولیه که در پارسی دی گفته شد از یک قوطی کوچک شیر عسلی نیز استفاده کنید.
  2. برای سنگین تر شدن شیرینی کنافه لبنانی می توانید از مغزیجاتی که دوست دارید در میان کرم نیز استفاده کنید.
  3. در صورت تمایل به گرم سرو کردن کنافه می توانید از فر استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
7
دیدگاه