طرز تهیه کوکو گیاهی (وگان) با سیب زمینی و هویج با فر و بدون فر

طرز تهیه کوکو گیاهی

 

کوکو ها انواع مختلفی دارند و شما می توانید این بار یک کوکو گیاهی تهیه کنید که بدون نیاز به گوشت و مرغ تهیه می شود و برای کسانی که تخم مرغ می خورند گزینه خوبی می باشد و حتی شما می توانید برای تنوع غذایی استفاده بیشتر از سبزیجات در برنامه خود قرار دهید. به دلخواه می توانید به این کوکو کمی پنیر پیتزا اضافه کنید و در فر یا تابه تهیه کنید تا رژیمی تر باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کوکو گیاهی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام

 

مواد لازم

کدو سبز۴ عدد
پیاز۲ عدد
سیب زمینی۱ عدد
هویج۱ عدد
تخم مرغ۱ عدد
آرد گندم۱ ق غذا خوری
آرد سوخاری۱ ق غذا خوری
پنیر پیتزابه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکابه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته

 

طرز تهیه کوکو گیاهی

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید کدو سبز ها را بشورید و کلاهم آن را بگیرید اصلا نیازی نیست پوست کدو را بگیرید پس خوب بشورید و با همان پوست رنده ریز یا درشت بزنید و مقداری کمی نمک بزنید و بگذارید کنار تا آب بی اندازد. سیب زمینی و هویچ را نیز پوست بگیرید و رنده بزنید. پیاز ها را پوست بگیرید و اسلایس های ریز بزنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه دستکش انداخته و آب اضافه کدو سبز ها را بگیرید و داخل یک کاسه بریزید سپس سیب زمینی و هویج را نیز با دست فشار دهید تا اگر آب اضافه دارد گرفته شود و به کدو ها اضافه کنید سپس تخم مرغ را اضافه کنید و ادویه های گفته شده رااضافه کنید و همه مواد را باهم ترکیب کنید و در انتها آرد سوخاری و گندم را اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت کوکو گیاهی در فر

در ادامه وقتی مواد یکدست شد کف سینی فر کاغذ نسوز انداخته یا چرب کنید و مواد را داخل سینی پهن کنید و کمی روغن روی آن اسپری کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید و می توانید در بین کار از فر خارج کنید و کمی پنیر روی آن بریزید و گریل را روشن کنید.

مرحله چهارم: تهیه کوکو گیاهی در تابه

اگر دوست دارید کوکو را در تابه تهیه کنید باید تابه را چرب کنید و مواد را داخل آن بریزید و درب تابه را بسته تا سبزیجات پخته شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکو سبزی

 

فوت و فن های دستور پخت کوکو گیاهی

  1. می توانید کوکو را در سرخکن های بدون روغن نیز تهیه کنید.
  2. می توانید از سبزیجات دلخواه استفاده کنید.
  3. آب کدو و هویج و سیب زمینی را خوب بگیرید زیرا باعث شل شدن مواد می شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکوی مرغ

از
1
دیدگاه