طرز تهیه ترشی مخلوط 1 روزه فوری و راحت با طعم و مزه عالی

طرز تهیه ترشی مخلوط 1 روزه

 

ترشی و شور ها یکی از دورچین های غذای ما ایرانی ها می باشد که بسیار محبوب و خوشمزه هستند از سبزیجان و صیفی جات مختلف تهیه می شوند و شما می توانید در طعم ها و مزه های مختلف ترشی ها را تهیه کنید ولی تا حالا شاید برای شما پیش بیاید که مهمان سر زده داشته باشید و یا هوس یک ترشی سریع را داشته باشید این رسپی مخصوص شماست و شما می توانید این ترشی را به راحتی در خانه تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی مخلوط ۱ روزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه شور خانگی

 

مواد لازم

گل کلم بزرگ۱ عدد
کرفس۲۵۰ گرم
خیار۲۵۰ گرم
هویج۵۰۰ گرم
سبزیجات معطر مرزه ترخون گشنیزبه مقدار لازم
فلفل تند۲ عدد
موسیر۷ عدد
سرکه سفید یا قرمزبه مقدار لازم
تخم گشنیز، سیاه دانه، فلفل سیاه نمکبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی آب گوجه مشهدی

 

طرز تهیه ترشی مخلوط یک روزه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید گل کلم را از هم باز کنید و به اندازه دلخواه خرد کنید و داخل یک لگن ریخته و آب بریزید و بگذارید تا بماند و بعد آبکشی کنید و این کار را ادامه دهید تا گل کلم تمیز شود. هویج و خیار و کرفس را بشورید و به صورت حلقه ای در یک اندازه خرد کنید. موسیر را داخل یک کاسه ریخته و روی آن آب بریزید و بگذارید تاخیس بخورد و نرم شود.

مرحله دوم: پخت مواد

گل کلم را داخل یک قابلمه بریزید و روی آن آب بریزید و کمی زردچوبه اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید و ۵ دقیقه بعد از جوش آمدن خاموش کنید و آبکش کنید. هویج و موسیر و کرفس را نیز برای ۱۰ دقیقه داخل همان قابلمه که گل کلم ها را خارج کردید بریزید و بگذارید تا بپزید و بعد آبکش کنید و به همراه گل کلم بگذارید تا کاملا خشک شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید گل کلم پخته شود و به همراه هویج و موسیر و کرفس و خیار های حلقه شده داخل کاسه بریزید و بعد سبزی معطر خرد شده را نیز اضافه کنید و بعد کمی تخم گشنیز و سیاه دانه و فلفل سیاه و ۱ ق غذا خوری نمک و فلفل تند به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی

در ادامه باید یک شیشه ترشی تمیز و عاری از هرگونه چریی بردارید و ترشی را داخل آن بریزید تا کاملا پر شود و بعد روی مواد سرکه سفید یا قرمز بریزید و برای ۱ روز در فصای آشپزخانه قرار دهید و بعد میل کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی مخلوط بازاری

 

فوت و فن های دستور تهیه ترشی مخلوط یک روزه

  1. اضافه کردن زردچوبه به گل کلم ها باعث خوشرنگ شدن ترشی شما می شود.
  2. از ریختن سیاه دانه داخل این ترشی غافل نشوید که حالت نگهدارنده دارد و اجازه نمی دهد ترشی شما خراب و لزج شود.
  3. باید میزان سبزیجات مانند هویج و کرفس و خیار با وزن گل کلم یکی باشد.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

 

از
5
دیدگاه