طرز تهیه ادویه ترشی مخلوط و بادمجان مخصوص خوش عطر و مزه

طرز تهیه ادویه ترشی

 

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در مزه ترشی ها می باشد. ادویه ترشی از مخلوط چندین ادویه آسیاب شده تهیه می شود. با آمدن سرما و آماده شدن برای درست کردن ترشی های مختلف، مهم است که ادویه مخصوص و خاص ترشی را هم بدانید تا یک ترشی بی نظیر با طعم و مزه عالی را تهیه کنید. ادویه ترشی برای داشتن یک ترشی عالی و خوشمزه بسیار کاربردی و موثر است. ترشی یکی از مخلفات خوشمزه و دلخواه برای انواع غذا‌های ما ایرانی ها می باشد. در تهیه ترشی ها باید از ادویه هایی استفاده کنید که طعم و عطر ترشی خاص شود. استفاده از سبزیجات معطر و ترکیب ادویه های مختلف باعث ایجاد طعمی متفاوت و منحصر به فرد در ترشی می شود. اگه می خواهید یک ترشی با عطر و طعمی عالی داشته باشید، فقط کافی است این ادویه ترشی خانگی را درست کنید. شما می توانید از برای بیشتر ترشی های این ادویه را استفاده کنید. بهتر است ادویه ترشی را به صورت تازه تازه تهیه کنید تا عطر و بو خوبی و تازه ای داشته باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ادویه ترشی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گلپر (پودر)۱۰ ق چای خوری
پودر تخم گشنیز۵ ق چای خوری
دارچین۱ ق چای خوری
پودر زیره سبز۲ ق چای خوری
جوز هندی۱ ق چای خوری
فلفل سیاه۱ ق چای خوری
فلفل قرمز۱ ق چای خوری
رازیانه (پودر)۱ ق چای خوری
سبزی (مرزه،ترخان،گشنیز و نعنا خشک به نسبت مساوی)۲ ق چای خوری

طرز تهیه ادویه ترشی مخلوط و هفت بیجار

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا همه ادویه های که از قبل تهیه کردید را به صورت جداگانه در آسیاب بریزید تا پودر شود. بعد از آسیاب کردن چند ثانیه صبر کنید سپس درب آسیاب را باز کنید. مواد پودر شده را با هم مخلوط کنید.

مرحله دوم: تفت ادویه

تابه ی مناسب انتخاب کنید و ادویه ها را داخل تابه بریزید. به مدت زمان ۲ دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید تا عطر آن ها کمی آزاد شود. سپس شعله را خاموش کنید.

مرحله دوم: آماده شدن ادویه

ادویه آماده شده را داخل ظرف درب دار بریزید و داخل جای تاریک و خشک قرار دهید. ادویه ترشی ما آماده شده است. می توانید از آن در تهیه ترشی خود استفاده کنید.

فوت و فن های دستور تهیه ادویه ترشی در منزل

  1. در صورت تمایل مقداری نمک هم به ادویه اضافه کنید.
  2. می توانید کمی ادویه گرام ماسالا هم به این ادویه اضافه کنید.
  3. این ادویه را می توانید برای انواع ترشی و شور مورد استفاده قرار دهید.
  4. بهتر است همه ادویه ها را صورت آسیاب نشده تهیه کنید.

همچنین ببینید

از
5
دیدگاه