طرز تهیه فالوده طالبی خانگی مخصوص با مخلوط کن و بدون مخلوط کن

طرز تهیه فالوده طالبی

یکی از راحت ترین و خنک ترین راه های تهیه فالوده می باشد که نیاز به ابزار خاصی ندارد و به راحتی می توانید در گرمای تابستان برای مهمانی ها و جلوگیری از گرمازدگی و یا یک میان وعده سالم برای کودکان این فالوده را تهیه کنید و از گرمای تابستان راحت شوید. می توانید با افزودن چند اسکوپ بستنی طالبی این فالوده را خوشمزه تر کنید همچنین می توانید از عرقیجات مختلف در تهیه این فالوده استفاده کنید بهتر است فالوده طالبی با تخم شربتی تهیه شود تا تشنگی را رفع کند. در فصل تابستان با به بازار آمدن طالبی این فالوده را از دست ندهید. امروز در پارسی دی فالوده طالبی خانگی مخصوص با مخلوط کن و بدون مخلوط کن را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

طالبی۲ عدد
شکر۴ ق غذا خوری
تخم شربتی۱ ق غذا خوری
گلاب۲ ق غذا خوری
آب و یخبه مقدار لازم

طرز تهیه فالوده طالبی

1مرحله اول: آماده سازی تخم شربتی

ابتدا تخم شربتی را با آب ولرم یا گرم خیس کنید تا زودتر و بهتر پف کند سپس آب اضافی آن را بیرون ریخته و به دلخواه می توانید داخل قالب یخ ریخته و بگذارید تا یخ بزند تا ظاهر زیباتری داشته باشد و یا می توانید در یخچال بگذارید تا باقی مراحل را انجام دهید.

2مرحله دوم: آماده سازی طالبی

طالبی را پوست بگیرید و ۴ قاچ کنید و ۱ قاچ را کنار گذاشته و بقیه با رنده درشت یا ریز رنده بزنید مابقی طالبی مانده را با اسکوپ به صورت دایره ای اسکوپ بزنید تا برای تزئین بتوانید استفاده کنید.

3مرحله سوم: مخلوط کردن

داخل کاسه بزرگ و سرو طالبی رنده شده را به همراه کمی آب و شکر و گلاب بریزید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند سپس اسکوپ را روی فالوده قرار دهید و کاسه را برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

4مرحله چهارم: تهیه فالوده طالبی مجلسی

در ادامه وقتی فالوده خنک شد چند یخ به همراه تخم شربتی اضافه کنید و برای تزئین از کمی برگ گل محمدی استفاده کنید و در کاسه سرو بریزید و یا می توانید این فالوده را داخل همان پوست طالبی بریزید و سرو کنید و خنک نوش جان کنید.

فوت و فن های دستور تهیه فالوده طالبی خانگی

  1. اگر می خواهید با مخلوط کن این فالوده را تهیه کنید بجای رنده کردن، طالبی را داخل مخلوط کن ریخته و با کمی آب و شکر میکس کنید و داخل کاسه بریزید تا پوره شوند.
  2. می توانید از برش یا اسکوپ بستنی طالبی نیز استفاده کنید.
  3. می توانید به جای آب از شیر استفاده کنید تا فالوده طالبی با طعم شیر داشته باشید.
  4. به دلخواه از عرقیجات مختلف استفاده کنید.
  5. افزودن تخم شربتی دلخواه و قابل حذف است.

همچنین ببینید  

از
6
دیدگاه