طرز تهیه مربای گیلاس بدون شکر رژیمی و خوش طعم با عسل

مربای گیلاس بدون شکر

 

مربا از پختن میوه ها بدست می آید و شما می توانید در ظرف دربسته برای طولانی مدت نگه دارید. شما می توانید در تهیه این مربا از کمی عسل و دانه چیا استفاده کنید. مربا از گذشته تا به امروز یکی از روش های نگه داری میوه بوده که می توانید برای صبحانه ای عصرانه این مربا را به همراه با نان تازه استفاده کنید و با صبح پر انرژی سرشار از طعم های مختلف میوه ها وجود دارد. تاریخچه تولید مربا به سالیان خیلی دور بر می گردد در حالی که تاریخچه تولید آن چندان قدمتی هم ندارد چون اصلا شکر که یکی از اجزای اصلی تکشیل دهنده مربا می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه مربای گیلاس بدون شکر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گیلاس۱ کیلوگرم
عسل۲ ق غذا خوری
دانه چیا۲ ق غذا خوری

طرز تهیه مربای گیلاس بدون شکر

مرحله اول: آماده سازی میوه

ابتدا شما باید گیلاس را داخل آب سرد بریزید و دم آن را بگیرید و بشورید و چند بار آبکشی کنید تا تمیز شود. هسته گیلاس را در بیاورید چون قرار است همه مواد میکس شود نیازی نیست دقت به خرج بدهید از وسط دو نیم کنید و هسته را خارج کنید و داخل قابلمه بریزید.

مرحله دوم: پخت مربای گیلاس

گیلاس را داخل قابلمه مسی یا لعابی بریزید و درب قابلمه را ببندید بدون افزودن آب روی حرارت کم قرار دهید و اصلا نیازی به افزودن آب نیست و خود گیلاس آب می اندازد و شروع به پخته شدن می کند و این زمان ممکن است ۴۰ دقیقه طول بکشد تا گیلاس حسابی پخته و له شود.

مرحله سوم: میکس کردن

در ادامه باید گیلاس ها را پوره یا له کنید می توانید از گوشتکوب برقی برای میکس کردن مواد استفاده کنید یا مواد را داخل مخلوط یا غذاساز بریزید و گیلاس ها را پوره و له کنید.

مرحله چهارم: تهیه مربا گیلاس بدون شکر

در ادامه باید دانه چیا و عسل را اضافه کنید و هم بزنید به همین راحتی مربای گیلاس بدون شکر ما حاضر شده است و می توانید برای ضبحانه یا عصرانه به همراه نان تازه سرو کنید و دیگر نیازی نیست صبح خود را با کلی شکر و مربا های شکری شروع کنید و باعث چاقی نمی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربا گیلاس بدون شکر

  1. افزودن دانه چیا و عسل اختیاری می باشد و شما می توانید حذف کنید.
  2. این مربا را در ظرف تمیز ریخته و در یخچال قرار دهید.
  3. می توانید بجای عسل از شیره انگور استفاده کنید و بعد از افزودن تست کنید و اگر نیاز بود مقدار بیشتری بریزید.
  4. به دلخواه می توانید از کمی گلاب و وانیل برای عطر بهتر استفاده کنید.
  5. می توانید تا ۱/۲ پیمانه عسل نیز استفاده کنید و این بستگی به مقدار شیرینی گیلاس ها دارد.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه