طرز تهیه اسموتی مقوی برای صبحانه به 2 روش خوشمزه و کافی شاپی

 اسموتی مقوی برای صبحانه

 

اسموتی های طعم و مزه خوبی دارند و شما می توانید در طعم ها و مزه های مختلف این اسموتی ها را تهیه کنید و این بار قرار است یک نوشیدنی بسیار مقوی و خوشمزه برای ورزشکاران و کسانی که قصد لاغری دارند تهیه کنیم که برای صبحانه میل کنند. طبع این دو نوشیدنی که قرار است باهم متفاوت باشد و برای کودکان نیز گزینه بسیار خوبی می باشد و شما می توانید برای میکس کردن از گوشتکوب برقی و مخلوط کن استفاده کنید و از طعم بی نظیر یک اسموتی خانگی با هزینه کمتر از بیرون لذت ببرید. امروز در پارسی دی طرز تهیه اسموتی مقوی برای صبحانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای اسموتی افزایش انرژی و تقویت سیستم ایمنی

شیر سرد۲ لیوان
موز۲ عدد
خرما۵ عدد
دارچین۱/۲ ق چای خوری
پودر نارگیل۲  ق غذا خوری
کره بادام زمینی۱ ق غذا خوری
عسل۱ ق چای خوری

طرز تهیه اسموتی مقوی برای صبحانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید موز را پوست بگیرید و حلقه ای خرد کنید. خرما را هسته گیری کنید و بشورید. می توانید از هر نوع خرمای که دوست دارید استفاده کنید ولی بهتر است از خرما کم شیره استفاده کنید. می توانید موز و خرما را در ظرف دربسته در فریزر داشته باشید تا فقط صبح ها میکس کنید.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

داخل مخلوط کن موز و خرما و همه مواد گفته شده را بریزید و مواد را میکس و پوره کنید و بعد داخل لیوان بریزید و یا می توانید داخل ماگ خود بریزید سرکار ببرید و برای صبحانه میل کنید. این میان وعده بسیار خوشمزه است و می توانید برای کودکان قبل از امتجان نیز تهیه کنید زیرا باعث تقویت بدن و افزایش انرژی بدن می شود.

مواد لازم برای اسموتی آووکادو و اسفناج

آووکادو۱ عدد
موز۱ عدد
برگ اسفناج۱ دسته کوچک
خرما۲ عدد
شیر۱ لیوان
یخبه مقدار لازم

طرز تهیه اسموتی مقوی برای صبحانه

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید آووکادو را بشورید و از وسط به دو نیم کنید و هسته آووکادو را خارج کنید. موز را نیز پوست بگیرید و خرد کنید. برگ اسفناج بشورید و خشک کنید. خرما را نیز بشورید و هسته خرما را خارج کنید.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

حالا همه مواد خرد شده را به همراه شیر و یخ داخل میکسر بریزید و خرد کنید تا مواد پوره شود و بعد داخل لیوان بریزید و میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه اسموتی مقوی برای صبحانه

  1. به دلخواه می توانید به هر کدام از اسموتی شیرین کننده دلخواه خود را اضافه کنید.
  2. برای مقوی شدن اسموتی می توانید از جو دوسر استفاده کنید.
  3. می توانید از چیاسید نیز برای تزیین اسموتی ها استفاده کنید.
  4. می توانید در هر کدام از اسموتی از مغزیجات دلخواه استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه