طرز تهیه اسموتی هندوانه خالی بدون بستنی خنک و تابستانی (2 روش)

اسموتی هندوانه خالی

 

اسموتی ها انواع و اقسام مختلفی دارند ولی اسموتی هندوانه بیشتر به صورت ترکیبی با میوه های دیگر تهیه می شود ولی این بار قرار است یدون نیاز به بستنی یا میوه ی دیگر این اسموتی را به دو روش ساده به شما یاد دهیم که طعم و مزه خوبی دارد. شاید برای شما پیش بیاید که هندوانه ای داشته باشید که مزه و طعم ندارد و شما می خواهید یک نوشیدنی خنک و گوارا تهیه کنید. در بیشتر اسموتی از بستنی یا شیر یا ترکیب میوه های مختلف تهیه می شود ولی این بار قرار است یک اسموتی خوشمزه و رژیمی به شما یاد دهیم. هندوانه از ۹۰ درصد آب تشکیل شده است و برای تامین آب بدن در تابستان بسیار مفید است و همچنین با قند های طبیعی خود می تواند افراد که میل زیاد به شیرینی دارد سیر کند. هندوانه حاوی آنتی اکسیدان است. امروز در پارسی دی طرز تهیه اسموتی هندوانه خالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

هندوانه یخ زده۵۰۰ گرم
تخم شربتی۱ ق چای خوری
عسل۱  ق غذا خوری
آبلیمو۱ ق غذا خوری

طرز تهیه اسموتی هندوانه خالی

مرحله اول: آماده سازی هندوانه

ابتدا باید هندوانه پوست بگیرید و هسته های هندوانه را جدا کنید و داخل یک ظرف دربسته قرار دهید و برای ۱ ساعت قرار دهید تا یخ زده شود. تخم شربتی را داخل یک کاسه بریزید و روی آن آب جوش بریزید و بگذارید تا تخم شربتی پف کند.

مرحله دوم: میکس کردن

در ادامه باید هندوانه یخ زده را داخل مخلوط کن بریزید و تخم شربتی که لعاب دار شده را به همراه عسل و آبلیمو تازه بریزید و دستگاه را روشن کنید تا هندوانه پوره شود و بعد داخل لیوان بریزید و با چند قطع یخ سرو کنید به همین راحتی اسموتی هندوانه بدون شکر و بستنی تهیه شده است. نوش جان

مواد لازم اسموتی هندوانه و نعناع

هندوانه۳۰۰ گرم
نعناع۱۰ برگ
آب۱/۲ لیوان
عسل۱  ق غذا خوری

 

طرز تهیه اسموتی هندوانه با نعناع

مرحله اول: آماده سازی

هندوانه را پوست بگیرید برش بزنید و هسته هندوانه را جدا کنید و داخل ظرف دربسته قرار دهید و تا برای ۱ ساعت یخ بزند. نعنا را نیز بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا خشک شود.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

در ادامه هندوانه را به همراه نعناع و عسل و آب داخل مخلوط کن بریزید تا مواد میکس پوره شود و بعد داخل لیوان بریزید و به همراه برگ نعنا تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اسموتی هندوانه خالی

  1. برای شیرین کردن اسموتی می توانید از عسل یا شکر به دلخواه استفاده کنید.
  2. اگر دوست دارید طعم اسموتی نعنا را با طعم قوی تر تهیه کنید نعنا را بیشتر بریزید.
  3. نعنا رنگ اسموتی را تیره می کند اما طعم فوق العاده ی خواهد داشت.
  4. می توانید از چند قطعه یخ نیز برای خنک تر شدن اسموتی استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه