طرز تهیه اسموتی انبه با موز توت فرنگی بسیار ساده و راحت در خانه

دستور تهیه اسموتی انبه

طرز تهیه اسموتی انبه

 

اسموتی انبه یکی از انواع اسموتی ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید به راحتی آن را در خانه با میوه های مختلف یا به تنهایی میکس و سرو کنید. اسموتی انبه یکی از محبوب ترین اسموتی ها می باشد که در فصل تابستان همزمان با رسیدن انبه این نوشیدنی بیشتر می شود و شاید شما اسم آن را در کافه ها و یا بستنی فروشی دیده باشید و دوست داشته باشید یک اسموتی خانگی با طعم فوق العاده تهیه کنید. ترکیب انبه با موز یا توت فرنگی فوق العاده می شود و به جرات می توان گفت طعن دلپذیری دارد که از خوردن آن سیر نمی شوید. اسموتی ها بیشتر با بستنی وانیلی و شیر تهیه می شوند و شما می توانید میزان غلظت آن را به دلخواه خود تغییر دهید. اسموتی ها در کل دنیا بسیار پر طرفدار هستند و روز ۱۲ سپتامبر را روی جهانی آن نامیدند. امروز در پارسی دی طرز تهیه اسموتی انبه با موز و توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه اسموتی انبه با موز

 • موز ۱ عدد
 • انبه ۱ عدد
 • شیر ۱ پیمانه
 • بستنی وانیلی ۱/۲ پیمانه
 • یخ به دلخواه

طرز تهیه اسموتی انبه با موز و بستنی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید موز را پوست بگیرید و خرد کنید. انبه را نیز بشورید و از وسط به دو نیم کنید و بعد پوست آن را بگیرید و هسته انبه را خارج کنید. موز و انبه را داخل یک ظرف درب دار قرار دهید و در فریزر بگذارید تا یخ بزند، می توانید شیر را نیز در فریزر بگذارید تا دیگر نیازی به یخ نباشد.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

در ادامه موز و انبه را از فریزر خارج کنید و داخل مخلوط کن بریزید و شیر را اضافه کنید و دستگاه را روشن کرده و بگذارید تا مواد باهم میکس شوند. سپس بستنی وانیلی را اضافه کنید و در انتها یخ را بریزید و بگذارید تا مواد به خوبی باهم یکدست شوند. اسموتی انبه و موز ما حاضر شده است آن را داخل لیوان ریخته و با تکه های موز یا انبه تزیین کنید. نوش جان

اسموتی انبه و توت فرنگی

اسموتی انبه و توت فرنگی

 

اسموتی انبه و توت فرنگی یکی دیگر از انواع اسموتی ها می باشد که می توانید به صورت میکس شده و مخلوط شده و یا به صورت دو رنگ تهیه کنید که هر دو روش بسیار خوشمزه و دلچسب می باشد. همراه ما باشید با یک رسپی اسموتی خوشمزه و جذاب در تابستان.

مواد لازم برای تهیه اسموتی انبه و توت فرنگی

 • انبه ۱ عدد
 • توت فرنگی ۱۰ عدد
 • شکر ۲ ق غذا خوری
 • شیر ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه اسموتی انبه و توت فرنگی با شیر بدون بستنی

مرحله اول: آماده سازی

انبه را پوست بگیرید و از وسط به دو نیم کنید و هسته انبه را خارج کنید. توت فرنگی ها را بشورید خشک کنید و به همراه انبه در یک ظرف درب دار در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

مرحله دوم: تهیه اسموتی انبه و توت فرنگی

در ادامه انبه و توت فرنگی را به همراه شیر و شکر داخل مخلوط کن بریزید و بگذارید تا مواد خوب هم بخورد و یکدست شود. اسموتی ما تهیه شده است آن را داخل لیوان سرو ریخته و میل کنید.

نکات کلیدی در تهیه اسموتی انبه به دو روش خوشمزه و ساده

 1. در هر روش می توانید کمی شکر اضافه و یا حذف کنید.
 2. افزودن یخ در تهیه اسموتی دلخواه است.
 3. می توانید بجای شکر از عسل نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه اسموتی انبه با موز توت فرنگی بسیار ساده و راحت در خانه
3.5 (70%) 2 votes