با موز سیاه شده چی درست کنم؟ (دسر راحت و عالی با موز سیاه)

 

با موز سیاه شده چی درست کنم؟

 

شاید برای شما پیش بیاید که موز های شما در یخچال سیاه شوند و مناسب پذیرایی نیستند و اگر هر بار با موز سیاه شده فقط شیر موز تهیه می کردید این بار قرار است یک دسر فوق العاده خوشمزه با چند قلم مواد ساده در خانه به شما یاد دهیم که بحای تهیه شیر موز این دسر عالی و ساده که به صورت قالبی می باشد را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه یک دسر ساده با موز سیاه شده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک خامه ای موز و گردو

 

مواد لازم

موز۳ عدد
ژله موزی۲ بسته
آب جوش۲ لیوان
آب سرد۱ لیوان
خامه۱ بسته ۲۰۰ گرمی
بیسکویت پتی بور۱/۲ بسته

 

طرز تهیه دسر با موز سیاه شده

مرحله اول: آماده سازی ژله

ابتدا باید ژله های موزی را داخل یک کاسه بریزید و با ۲ لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا ژله حل شود و بعد روی بخار کتری قرار دهید و بن ماری کنید تا ذرات ژله خوب حل شود و بعد از روی حرارت بردارید و یک لیوان آب سرد را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه لایه اول

در ادامه باید یک قالب فلزی یا پلاستیکی را انتخاب کنید و کمی چرب کنید و برای ۱۵ دقیقه داخل فریزر قرار دهید و بعد نیمی از ژله را بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و مابقی ژله را بگذارید کنار تا از داغی بیفتد.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه موز و خامه را داخل غذاساز ریخته و خوب باهم میکس کنید و اگر ندارید می توانید موز را با چنگال له کنید و خامه را اضافه کنید و بعد هم بزنید و ژله خنک شده را به مواد اضافه کنید، داخل یک ظرف دیگر بیسکویت را خرد کنید و مایه دسر تهیه شده را به بیسکویت ها اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه دسر با موز سیاه

حالا باید مواد بیسکویتی را روی لایه قبلی ژله بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و برای خارج کردن ژله از قالب باید ابتدا دیواره های آن را آزاد کنید و چند ثانیه داخل آب جوش قرار دهید تا انتهای قالب آزاد شود و بعد روی دیس مورد نظر برگردانید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک موزی

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر با موز سیاه شده

  1. می توانید در مرحله اول چند اسلایس موز نیز داخل ژله قرار دهید.
  2. ژله اول نباید خیلی خودش را بگیرد و در اصطلاح فقط نیم بند شود تا لایه ها بهم بچسبند.
  3. می توانید به دلخواه از ساقه طلایی یا بیسکویت پتی بور استفاده کنید.
  4. می توانید این سبک دسر را با میوه های دیگر نیز تهیه کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه تیرامیسو با موز و گردو

 

از
1
دیدگاه