طرز تهیه پیراشکی سیب درختی با دارچین و طعم بی نظیر بدون فر و خمیرمایه

طرز تهیه پیراشکی سیب

 

پیراشکی سیب یکی از پیراشکی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی این پیراشکی را در خانه تهیه کنید. پیراشکی سیب درختی بسیار خوشمزه است و خمیر بسیار آسانی دارد و نیازی به خمیرمایه ندارد و خیلی راحت تهیه می شود. طعم دارچین در این پیراشکی بسیار خوشمزه و پفکی می باشد و داخل روغن سرخ می شود و نیازی به فر ندارد. این پیراشکی خیلی سریع و ساده است و در کمترین زمان ممکن تهیه می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیراشکی سیب درختی به شا آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پیراشکی سیب درختی با  دارچین

تخم مرغ۱ عدد
سیب بزرگ۱ عدد
شکر۳ ق غذا خوری
شیر۱/۳ پیمانه
وانیلنوک ق چای خوری
بیکینگ پودر۱.۵ ق مربا خوری
آرد۱ پیمانه
پودر دارچین و شکربه مقدار لازم

طرز تهیه پیراشکی سیب سه سوته و سریع بدون خمیر مایه به صورت سرخ شده

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شود. سپس سیب بزرگ را که می توانید سیب زرد یا قرمز را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید. همه مواد را با کمک یک قاشق غذا خوری اندازه گیری کنید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را داخل کاسه شکسنه و به همراه وانیل و شکر با همزن دستی یا برقی یا چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و مخلوط کرمی رنگ شود و بعد شیر را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید.

مرحله سوم: تهیه مایه پیراشکی سیب

در ادامه باید مخلوط آرد را روی مواد الک کنید و به تدریج اضافه کنید و با هر بار افزودن با لیسک یا قاشق هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. سپس در انتها باید سیب رنده شده را اضافه کنید و هم بزنید. غلظت مواد باید نه خیلی شل نه سفت باشد.

مرحله چهارم: سرخ کردن پیراشکی سیب

داخل یک قابلمه یا شیر جوش روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود. حالا با کمک قاشق یا ملاقه کوچک از مواد بردارید و داخل روغن داغ قرار دهید و روی آن روغن بریزید تا با حرارت ملایم پخته و پف کند. سپس داخل یک بشقاب دیگر باید شکر و دارچین را باهم مخلوط کنید و هر پیراشکی را داخل شکر بزنید و داخل سینی سرو قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیراشکی سیب خیلی سریع و خوشمزه بدون فر

  1. اگر پیراشکی ها سرد شوند دیگر شکر به آن نمی چسبد پس حتما پیراشکی ها داغ را داخل این مخلوط بزنید.
  2. اگر مایه خیلی سفت بود کمی شیر اضافه کنید و اگر خیلی شل بود قاشق قاشق آرد بزنید.
  3. حرارت باید کم باشد تا پیراشکی ها خوب مغز پخت شوند.
  4. از آرد سفید قنادی استفاده کنید تا رنگ پیراشکی سیب تیره نشود.
  5. از روغن سرخ کردنی استفاده کنید تا پیراشکی سیب درختی تردی داشته باشید.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه