طرز تهیه بورک تابه ای بدون گوشت و مرغ با ژامبون خوش طعم و راحت برای شام

دستور پخت بورک تابه ای

طرز تهیه بورک تابه ای

 

بورک تابه ای یکی از غذا های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی این بورک را در خانه تهیه کنید. در تهیه این بورک از گوشت و مرغ استفاده نمی شود و شما می توانید این بورک خوشمزه را با کمی ژامبون و پنیر خامه ای یا پیتزا تهیه و برای شام یا نهار سرو کنید. همان طور که می دانید برای تهیه بورک ها نیاز دارید به خمیر یوفکا یا خمیر مخصوص بورک که می توانید از فروشگاه این خمیر را تهیه کنید. بورک یکی از غذا های ترکی می باشد که طرفداران زیادی را در کل دنیا جذب خود کرده است و شما می توانید این بار بدون فر و داخل تابه این بورک را همانند کوکو تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه بورک تابه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه بورک تابه ای

 • ورق یوفکا ۱۶ عدد مثلثی
 • شیر ۱ لیوان
 • روغن مایع ۱/۲ لیوان
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • پنیر خامه یا سفید ۱ ق غذا خوری
 • جعفری خرد شده ۲ ق غذا خوری
 • پنیر پیتزا ۳ ق غذا خوری
 • ژامبون ۳ ورق

طرز تهیه بورک تابه ای خوشمزه بدون فر و گوشت با ژامبون

مرحله اول: آماده سازی ورق یوفکا

ابتدا از ۲۰ دقیقه قبل باید خمیر را از فریزر خارج کنید و صبر کنید تا یخ زادیی و نرم شود و بعد خمیر را با کمک قیچی شروع به برش های نواری ریز بزنید و با دست تمام برش های خرد شده را جدا کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید شیر و تخم مرغ و روغن را داخل کاسه ریخته و به کمک همزن دستی هم بزنید تا مواد مخلوط شوند و بعد پنیر سفید یا همان خامه ای را اضافه کنید و با همزن دستی مجدد مواد را هم بزنید تا مواد یکدست شود سپس خمیر های بریده شده را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه باید جعفری خرد شده را به مواد اضافه کنید و هم بزنید، مواد میانی ما حاضر شده است. داخل یک تابه گرد را با روغن مایع چرب کنید و بعد نیمی از مواد خمیر یوفکا را کف آن بریزید و روی آن ژامبون و پنیر پیتزا بریزید و مجدد روی مواد را با باقی مانند مواد خمیر یوفکا کاور کنید.

مرحله چهارم: پخت بورک تابه ای

در ادامه تابه را روی حرارت قرار دهید و درب تابه را قرار دهید و صبر کنید تا کمی پخته و طلایی شود و با کمک کفگیر از اطراف ظرف چک کنید اگر پخته بود به راحتی از تابه جدا می شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر بورک نیز پخته شود به همین راحتی بورک تابه ای آماده شده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه بورک تابه ای با ژامبون و پنیر

 1. برای برش خمیر یوفکا آن ها را روی هم قرار دهید و لوله کنید و با قیچی برش بزنید و حتما لایه ها را باز کنید زیرا در کیفیت بورک تابه ای تاثیر دارد.
 2. منظور از لیوان در اندازه گیری مواد یک لیوان چای خوری می باشد.
 3. می توانید ژامبون را حذف کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه