طرز تهیه نان قیفی با خمیر جادویی بسیار ساده و کاربردی در منزل

دستور پخت نان قیفی

طرز تهیه نان قیفی

 

نان قیفی یکی از نان های بسیار پرکاربرد است که می توانید برای سرو حلوا پیتزا و صبحانه گزینه خوبی می باشد. باید برای تهیه این نان یک خمیر جادویی به شما یاد خواهیم داد که بافت بسیار نرم و پنبه ای دارد. برای تهیه این نان باید همه مواد اندازه گیری شود تا به نتیجه مطلوب برسید. برای تهیه این نان از خمیر مایه استفاده شده است که می توانید از خمیرمایه فوری استفاده کنید که دیگر نیازی به عمل آوری ندارد و به راحتی با مواد خشک ترکیب می شود. شما می توانید داخل این نان را پنیر و سبزی پر کنید و یک نان صبحانه فوق العاده داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان قیفی با خمیر جادویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان قیفی با خمیر جادویی

 • آرد ۲۵۰ گرم
 • مخمر ۵ گرم
 • شکر ۲۰ گرم
 • نمک ۴ گرم
 • کره ۳۰ گرم
 • شیر ۱۰۰ گرم
 • تخم مرغ ۱ عدد

طرز تهیه نان قیفی بسیار ساده و پرکاربرد

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید برای تهیه این نان باید مواد خشک گفته شده را باهم ترکیب کنید. اگر خمیر شما از نوع فوری نمی باشد باید خمیرمایه را به همراه ۱ ق غذا خوری شکر و شیر داخل یک کاسه بریزید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه روی کاسه را پوشانده و صبر کنید تا کف کند و عمل بیاید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

به مواد ترکیب شده فوق تخم مرغ را اضافه کنید و هم بزنید و کم کم شیر (یا خمیر مایه عمل آمده) را اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که خمیر جمع شود. سپس خمیر را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی سطح آردپاشی شده ورز دهید در حین ورز دادن کره را اضافه کنید و ورز دهید تا کره به خورد خمیر برود و نرم و لطیف شود و یا می توانید از استند میکسر استفاده کنید.

مرحله سوم: چانه گرفتن

در ادامه خمیر را داخل یک کاسه قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه در جای گرم استراحت دهید. سپس خمیر را به چانه های ۶۰ گرمی تقسیم کنید و روی چانه ها را پوشانده و برای ۱۰ دقیقه دیگر استراحت دهید. حالا باید خمیر را به صورت طنابی رول کنید.

مرحله چهارم: پخت نان قیفی

برای تهیه این نان باید قالب نان قیفی را از لوازم قنادی تهیه کنی. طناب های رول شده را دور تا دور قالب بچینید و داخل سینی فر قرار دهید و برای ۴۰ دقیقه دیگر مجدد استراحت دهید. سپس روی نان را با تخم مرغ رومال کنید و کنجد بپاشید و برای ۲۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا نان پخته شود، سپس نان را به راحتی از قالب جدا کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان قیفی ساده در منزل

 1. اگر قالب قیف نداشتید می توانید فویل آلومینیم را مدل قیف درست کنید و خمیر را دور فویل بپیچید.
 2. اگر نیاز بود آرد بیشتری اضافه کنید تا خمیر جمع شود.
 3. اگر خمیر خیلی سفت شد می توانید کمی بیشتر شیر اضافه کنید.
 4. می توانید در فر برقی یا توستر نیز این نان را با دمای ۱۶۰ تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه