طرز تهیه شیرینی نسکافه ای قیفی خوشمزه و ساده برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی نسکافه ای

 

یکی از شیرینی ها خوشمزه ایام عید نوروز است و مخصوص کسانی که طعم و مزه نسکافه را دوست دارند و یا مناسب عصرانه در کنار یک قهوه و یا چای داغ می باشد. شیرینی های خشک کالری زیادی ندارد ولی نباید در خوردن آنها زیاده روی کنید. برای تهیه شیرینی نسکافه ای از کره یا مارگارین باید استفاده کرد و از روغن قنادی نمیشه استفاده کرد. شما می توانید این شیرینی را قالب بزنید و یا مهر بزنید. این شیرینی در ظرف دربسته ماندگاری بالایی دارد. سعی کنید نشاسته ذرت را حذف نکنید زیرا باعث لطافت این شیرینی می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی نسکافه ای را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

کره یا مارگارین۲۲۵ گرم
پودر قند۱۲۵ گرم ( حدود ۱پیمانه )
نشاسته ذرت۳ ق غذا خوری
آرد قنادی۳۰۰ گرم ( ۲ و ۱/۳ پیمانه )
زرده تخم مرغ۲ عدد
نسکافه فوری۲ ق غذا خوری
وانیل۱/۴ ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی نسکافه ای

مرحله اول: هم زدن کرده

ابتدا کره را از قبل در دمای محیط گذاشته تا نرم شود سپس به همراه پودر قند با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه بزنید تا کرم رنگ و حجیم شود در حین هم زدن حتما دور گیری کنید تا تمام کره هم بخورد.

مرحله دوم : افزودن تخم مرغ

زرده ها را دانه دانه افزوده و با افزودن دانه آخر وانیل را اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر هم بزنید تا مواد یکدست و زرده به خورد کره برود سپس نسکافه فوری را که آسیاب شده باشد را به مواد فوق افزوده و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر شیرینی نسکافه ای

در ادامه نشاسته ذرت را افزوده و ۱ دقیقه دیگر با همزن برقی هم بزنید سپس آرد را به تدریج به مواد اضافه کنید و با لیسک یا قاشق خوب هم بزنید تا مانند خمیر جمع شود بسته به نوع آردها مختلف ممکن است کمی بیشتر یا کمتر آرد بخواهد پس آرد را یکباره اضافه نکنید (وقتی خمیر را در دست گلوله کنید باید بدون ترک و نرم باشد)، سپس خمیر را داخل نایلون گذاشته و بمدت ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید تا منسجم شود.

مرحله چهارم: کاتر زدن خمیر

خمیر را بین دو نایلون وردنه بزنید سپس به دلخواه با کاتر فشاری برش بزنید و داخل سینی فر چیده و بمدت ۳۰ دقیقه دیگر سینی فر را داخل یخچال استراحت دهید می توانید به دلخواه روی شیرینی از شکلات چیپسی نسوز استفاده کنید.

مرحله پنجم: پخت شیرینی نسکافه ای

فر را از قبل با دمای ۱۷۵ درجه گرم کنید سپس سینی را به مدت ۱۵ الی ۱۲ دقیقه در دمای ۱۷۵ درجه قرار داده تا شیرینی ها پخته شوند بعد از خنک شدند از روی سینی جدا کنید شما می توانید شیرینی نسکافه ای را بدون فر و در فر دست ساز به روی گاز نیز تهیه کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شیرینی نسکافه ای

  1. به هیچ وجه خمیر را ورز ندهید زیرا به روغن افتاده و خشک می شود.
  2. آرد را به تدریج اضافه کنید و اگر خیلی خمیر چسبنده بود قاشق قاشق آرد اضافه کنید.
  3. آرد ریختن بیش از اندازه باعث سفت شدن شیرینی بعد از پخت می شود.
  4. سینی فر نیازی به چرب شدن  یا کاغذ روغنی ندارد.
  5. بیش از اندازه شیرینی داخل فر نماند زیرا خشک می شود برای تست پختن هر موقع با کاردک شیرینی را تکان دادید و حرکت کرد آماده می باشد.
  6. در ظرف دربسته تا ۳ هفته ماندگاری دارد.
  7. در فر برقی و یا توستر دما ۲۰ درجه کمتر تنظیم شود.
  8. بسته به سایر قالب حدود ۱۳۰ تا شیرینی خواهید داشت.

همچنین ببینید 

از
4
دیدگاه