طرز تهیه لپه پلو با مرغ ریش شده خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

دستور پخت لپه پلو با مرغ

طرز تهیه لپه پلو با مرغ

 

لپه پلو با مرغ یکی از پلو های بسیار خوشمزه و ترکیبی می باشد که با مرغ ریش شده تهیه می شود ولی شما می توانید به دلخواه مرغ را به صورت درسته سرو کنید. لپه پلو با مرغ یک روش بسیار ساده برای یک پلو ایرانی می باشد که به روش های مختلفی امروزه تهیه می شود. لپه پلو با مرغ را می توانید برای شام یا نهار و تنوع غذایی تهیه و سرو کنید. این غذا در کنار ترشی و سالاد طعم بی نظیری خواهد داشت. اگر به دنیال تنوع غذایی هستید لپه پلو با مرغ را حتما امتحان کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه لپه پلو با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لپه پلو با مرغ ریش شده

  • سینه مرغ ۱ عدد
  • پیاز ۲ عدد
  • لپه ۱ پیمانه
  • برنج ۳ پیمانه
  • زعفران به مقدار لازم
  • نمک، فلفل سیاه، ادویه پلویی، دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه لپه پلو با مرغ ریش ریش ساده و خوشمزه

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا سینه مرغ را داخل قابلمه قرار دهید و یکی از پیاز ها را پوست بگیرید و ۴ قاچ کنید و به همراه یک برگ بو به دلخواه داخل قابلمه قرار دهید و روی مرغ ها آب جوش بریزید و روی حرارت قرار دهید تا پخته و نرم شود. بعد از پخت سینه مرغ را از آب جدا کنید و ریش ریش کنید.

مرحله دوم: آماده سازی لپه

در ادامه برنج را بشورید و با کمی نمک خیس کنید. لپه را نیر برای ۱ ساعت بگذارید تا خیس بخورد و هم راحت تر پخته و نفخ آن گرفته شود. لپه را به همراه کمی آب بگذارید تا پخته و نرم شود و بعد آبکشی کنید.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی پلو

یکی از پیاز ها را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه با کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک شود. لپه و مرغ ریش شده را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه و دارچین و زعفران اضافه کنید و مواد را برای چند دقیقه تفت دهید تا بوی ادویه ها بلند شوند.

مرحله چهارم: پخت لپه پلو با مرغ

برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و در حین پختن کف روی برنج را بگیرید و بعد از نرم شدن برنج آن را آبکش کنید. کف قابلمه ته دیگ دلخواه بگذارید و کمی برنج ریخته و بعد مقداری از مواد تهیه شده بریزید و همین طور ادامه دهید تا مواد و برنج تمام شود و لپه پلو با مرغ را برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید و در انتها کمی کره یا روغن بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لپه پلو با مرغ مجلسی و ساده

  1. می توانید مرغ به صورت فیله شده و خرد شده در این غذا استفاده کنید.
  2. به دلخواه می توانید مقداری رب به مواد اضافه کنید.
  3. بهتر است از برنج ایرانی و دودی استفاده کنید تا طعم پلو بهتر شود.
  4. می توانید مرغ را حذف کنید و به صورت گیاهی این پلو  را تهیه کنید.

همچنین ببینید

از
4
دیدگاه