طرز تهیه نان پرتقالی شیرین با بافتی عالی و پنبه ای برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه نان پرتقالی

نان پرتقالی یکی از انواع نان ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید برای صبحانه و عصرانه به راحتی تهیه کنید. شما می توانید نان پرتقالی را داخل انواع قالب ها بپزید و یا به شکل های مختلف به آن شکل دهید. نان پرتقالی بسیار شیرین و طعم فوق العاده ای دارد و بافت بسیار نرمی دارد. شما می توانید این نان را به راحتی در خانه تهیه کنید. برای تهیه این نان نیاز به آب پرتقال تازه دارید که می توانید خودتان در منزل تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان پرتقالی شیرین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد فانتزی۳۵۰ گرم معادل ۲ و ۱/۳ پیمانه
آب۴۰ گرم کمتر از ۱/۴ پیمانه
شیر پر چرب۵۰ گرم معادل ۱/۴ پیمانه
آب پرتقال طبیعی۱/۴ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
شکر۳۵ گرم معادل ۳ ق غذا خوری
نمک۴ گرم معادل ۱/۲ ق چای خوری
خمیر مایه۱.۵ ق غذا خوری
کره۲۵ گرم
زست پرتقال۲ ق غذا خوری
زرده و زعفرانبرای رومال نان به دلخواه

طرز تهیه نان پرتقالی

1مرحله اول:  آماده سازی مواد

ابتدا آب پرتقال طبیعی را باید بگیرید. برای این کار پرتقال ها را از وسط به دو نیم کنید و با کمک آبگیر دستی آب پرتقال را بگیرید و از یک صافی رد کنید. برای داشتن زست پرتقال نیز قسمت نارنجی رنگ پوست پرتقال را رنده کنید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه شیر ولرم و شکر و خمیر مایه و تخم مرغ و آب پرتقال و زست پرتقال را داخل یک کاسه بریزید و مخلوط کنید. در این رسپی از خمیر مایه فوری استفاده شده است که نیازی به عمل آوری ندارد و مستقیم با مواد مخلوط می شود ولی اگر خمیر مایه شما فوری نیست می توانید آن را با کمی شکر و شیر عمل بیاورید و بعد با مواد مخلوط کنید.

3مرحله سوم: تهیه خمیر

در ادامه آرد و نمک را باهم مخلوط و الک کنید به مواد فوق اضافه کنید و بعد آب ولرم را کم کم اضافه کنید تا یک خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید در انتها کره را اضافه کنید و برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه وزر دهید تا خمیر نرم شود. اگر خمیر خیلی سفت بود کمی آب اضافه کنید. خمیر را به شکل توپ در بیاورید و برای ۱ ساعت داخل کاسه استراحت دهید تا دو برابر شود.

4مرحله چهارم: پخت نان پرتقالی

در ادامه خمیر را بعد از استراحت کیم ورز دهید و می توانید به شکل های گل یا یک چند چانه داخل قالب قرار دهید  و مجدد روی خمیر را برای ۱ ساعت ۴۵ دقیقه بپوشانید تا استراحت کند و پف کند. روی خمی را به دلخواه با زرده و زعفران رومال کنید. در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان پرتقالی خوشمزه در فر

  1.  حتما از سالم بودن خمیز مایه مطمئن شوید.
  2. بیش از اندازه به خمیر آرد نزنید وگرنه سفت می شود.
  3. آب پرتقال شرکتی برای تهیه این نان مناسب نیست و حتما باید از پرتقال شیرین استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه