طرز تهیه شیرینی گردو روسی ساده و خوشمزه بدون فر و همزن به همراه مواد میانی

دستور پخت شیرینی گردو روسی

طرز تهیه شیرینی گردو روسی

 

شیرینی گردو روسی یکی از شیرینی بسیار خوشمزه سنتی می باشد که می توانید برای یک پذیرایی شیک این شیرینی خوشمزه را تهیه کنید. این شیرینی به دلیل شکل ظاهری به این اسم مشهور شده است. اما این شیرینی را می توانید در اسنک ساز های که ورقه مخصوص این شیرینی را دارند طبخ کنید و یا می توانید از قالب دستی که روی گاز قرار می گیرد آن را بگذارید تا پخته شود و اصلا نیازی به فر نیست. بعد از اینکه شیرینی پخت گردو را داخل آن قرار دهید و سرو کنید. شیرینی گردو روسی ایده بسیار خوبی برای عید نوروز می باشد. این شیرینی با کره تهیه می شود ولی اگر طعم کره را دوست ندارید می توانید از ماگارین استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی گردو روسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی گردو روسی

 • آرد سفید قنادی ۲۵۰ گرم
 • تخم مرغ ۲ عدد
 • پودر قند ۵۰ گرم
 • کره ۱۰۰ گرم
 • وانیل ۱ ق مربا خوری
 • نمک ۱/۴ ق چای خوری
 • بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری

مواد لازم برای فیلینگ میانی شیرینی گردو روسی

 • گردو پودر شده ۲ پیمانه
 • شیر عسلی ۴ ق مربا خوری
 • پودر هل ۱ ق چای خوری
 • پودر دارچین ۱ ق مربا خوری

طرز تهیه شیرینی گردو روسی بدون فر

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا تخم مرغ را که از قبل در دمای محیط قرار دادید بشکیند و داخل کاسه بریزید و به آن وانیل و پودر قند اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس نمک و بیکینگ پودر را نیز اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید. این شیرینی نیازی به همزن ندارد و می توانید به راحتی با همزن دستی مواد را هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه خمیر شیرینی روسی

در ادامه کره به دمای محیط رسیده و آب شده را به مواد اضافه کنید و خوب با همزن دستی یا برقی بزنید تا مخلوط شود. در ادامه آرد سفید را الک کنید و به تدریج به مواد اضافه کنید. ابتدا مواد را با چنگال هم بزنید ت خمیر شکل بگیرید. سپس کمی با نوک انگشت مواد را ورز دهید تا نرم و لطیف شود.

مرحله سوم: استراحت مواد

در ادامه ا زخمیر به اندازه فندق برداشته و با دست خوب گرد کنید. اندازه هر گلوله باید ۵ گرم باشد. حالا شیرینی ها را داخل یک دیس قرار دهید تا و روی آن نایلون کشیده و کمی در یخچال قرار دهید تا خنک شود. در ادامه قالب مخصوص شیرینی گردویی روسی را که می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید خوب چرب کنید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی گردو روسی

حالا هر فندق را داخل حفره های قالب قرار دهید و درب قالب را ببندید و روی حرارت ملایم قرار دهید و برای ۳ دقیقه بگذارید تا پخته شود. بعد از خنک شدن مواد میانی گفته شده را باهم ترکیب کنید و داخل حفره های گردو قرار دهید و آن ها بهم بچسبانید تا مانند گردو شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شیرینی گردو روسی

 1. این مقدار گفته شده به ما ۹۰ عدد شیرینی می دهد که اگر بهم بچسبانید ۴۵ عدد شیرینی گردو روسی خواهید داشت.
 2. می توانید برای مواد میانی فقط از مغز گردو استفاده کنید.
 3. از ورز دادن خمیر خودداری کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه شیرینی گردو روسی ساده و خوشمزه بدون فر و همزن به همراه مواد میانی
4.6 (92%) 5 votes