طرز تهیه اسکون کدو حلوایی شیرینی ساده و خوشمزه بدون خمیرمایه

طرز تهیه اسکون کدو حلوایی

 

اسکونز کدو حلوایی از نام های دیگر این شیرینی هستند که از کدو حلوایی تهیه می شود در واقع اسکون ترکیبی از نان و کیک می باشد ولی با توجه به اینکه در تهیه این نان از خمیرمایه استفاده نمی شود و نیازی به استراحت ندارد بیشتر در دسته غذایی نان های سریع قرار می گیرد و معمولا به شکل گرد یا مثلثی برش زده می شود و به صورت تک نفره پخته و سرو می شود و یکی از قدیمی ترین رسپی هایی است که مربوط به ۶۰۰ سال پیش می باشد و اولین بار در اسکاتلند تهیه شده است و تنوع زیادی دارد که از همه آسان تر آن با کدو حلوایی می باشد. اسکون کدو حلوایی گزینه مناسب برای یک میان وعده جذاب و خوشمزه می باشد مخصوصا اگر به کدو حلوایی علاقمند باشید شما می توانید برای عصرانه خوشمزه در کنار خانواده به همراه چایی و قهوه این اسکون ها را تهیه کنید طعم کره در این شیرینی بسیار محسوس است ولی اگر دوست ندارید می توانید از مارگارین یا همان کره گیاهی استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه اسکون کدو حلوایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد شیرینی پزی۳۱۲ گرم
شکر قهوه ای۱۰۰ گرم
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
پودر کدو حلوایی۲۰۰ گرم
شیر۸۰ گرم
کره سرد۱۰۰ گرم
دارچین۲ ق چای خوری
زنجبیل۱/۴ ق چای خوری
نمک۱/۴ ق چای خوری

طرز تهیه اسکون کدو حلوایی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را به غیر از کره داخل دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند، آرد و بیکینگ پودر و دارچین و زنجبیل و نمک را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود و بعد شکر قهوه ای را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شود سپس کدو حلوایی را با کمی آب بگذارید تا پخته شود سپس به کمک گوشتکوب له یا پوره کنید و اصلا نباید پوره شما آب اضافی داشته باشد.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه مخلوط آردها را داخل یک کاسه بریزید و کره سرد را که به صورت مکعبی خرد کردید به آن اضافه کنید و با چنگال شروع به هم زدن کنید به طوری که دانه های آرد درشت تر شود و کره به خورد آرد برود سپس پوره کدو حلوایی و شیر را اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر

حالا دستکش انداخته و کمی خمیر را ورز دهید تا یک خمیر چسبنده بدست بیاد سپس خمیر را روی سطح آردپاشی شده قرار دهید و به شکل یک دایره با قطر ۱ سانت باز کنید سپس با کاتر به شکل مثلثی برش بزنید و داخل سینی قرار دهید و روی آن را سلفون بکشید و سینی را برای ۱۵ دقیقه در فریزر استراحت دهید.

مرحله چهارم: پخت اسکون کدو حلوایی

حالا فر را با دمای ۱۸۰ به مدت ۱۵ دقیقه گرم کنید سپس سینی فر را داخل فر قرار دهید و برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در فر گازی با دمای ۱۹۰ درجه بگذارید تا اسکون پخته و طلایی شود سپس با شکلات رنگی تزئین کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت اسکون کدو حلوایی

  1. وقتی اسکونز ها را کاتر می زنید آرد اضافی آن را حتما با یک برش بگیرید.
  2. برای پخت در فر برقی دما را روی ۱۸۰ تنظیم کنید.
  3. اگر زمان کافی برای تهیه اسکون کدو حلوایی ۴۵ دقیقه در یخچال استراحت دهید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه