طرز تهیه برگر تن ماهی خانگی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه برگر تن ماهی

یکی از انواع برگر ها می باشد که بسیار ساده و راحت است و با تن ماهی تهیه می شود و یک غذایی دریایی فوق العاده می باشد و می توانید برای شام یا نهار این برگر خوشمزه را تهیه کنید و به همراه نان برگر سرو کنید. در پی جنگ های متعدد در زمان ناپلئون در کشور فرانسه مواد غذایی هایی باید می بود که برای سربازان در شرایط مختلف قابل نگهداری باشد و در سال ۱۸۰۴ اولین کنسروها تهیه شد که در آن زمان در شیشه نگهداری می شد و کم کم به شکل امروزی درآمده است حالا تن ماهی که یکی از روش های نگهداری ماهی است و بسیار خوشمزه و مقوی است به راحتی می توانید یک برگر درجه یک دریایی تهیه کنید. امروز در پارسی دی برگر تن ماهی  را به شما اموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تن ماهی۲ عدد
پیازچه خرد شده۳ ق غذا خوری
پودر پاپریکا۱ ق غذا خوری
پودر تخم گشنیز۱/۲ ق غذا خوری
جعفری خشک یا تازه۱  ق غذا خوری
فلفل سیاه۱ ق چای خوری
سیر رنده شده۱ ق مربا خوری
آرد سوخاری۳ ق غذا خوری
تخم مرغ۲ عدد

طرز تهیه برگر تن ماهی

1مرحله اول: آماده سازی تن ماهی

ابتدا برای تهیه این برگر باید تن ماهی را بجوشانید تا سموم مضرر آن که فقط با جوشاندن و رسیدن به دمای ۱۰۰ درجه کشته می شود انجام شود. پس تن ماهی را داخل آب جوش ریخته و برای ۲۰ دقیقه بجوشانید و صبر کنید تا خنک شود سپس درب تن ماهی را باز کنید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

حالا داخل یک کاسه تن ماهی را بریزید و به آن تمام ادویه ها را به همراه پیازچه و جعفری خرد شده بریزید و بعد سیر رنده شده و آرد سوخاری را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شود.

3مرحله سوم: تهیه برگر

در ادامه تخم مرغ ها را اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید با قاشق و خوب له کنید تا تن ماهی به همراه بقیه مواد مانند یک خمیر شود و یا یک مایه کتلت که بتوانید به آن شکل دهید.

4مرحله چهارم: پخت برگر تن ماهی

حالا دستکش انداخته و از مواد تن ماهی برداشته و در دست گرد کنید و آن را کمی پهن کنید سپس داخل تابه به همراه کمی روغن که از قبل داغ کردید بریزید و برگر ها را سرخ یا گریل کنید و داخل نان همبرگر به همراه خیارشور و سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت برگر تن ماهی

  1. سس مناسب این برگر سس خردل یا سس سیر است که به دلخواه می توانید استفاده کنید.
  2. مواد باید کاملا خمیر شود پس خوب هم بزنید می توانید مواد را داخل غذاساز بریزید و هم بزنید.
  3. می توانید برگر را آماده کنید و داخل نایلون قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید تا هر موقع خواستید برگر تن ماهی آماده داشته باشید.
  4. می توانید از همبرگر زن برای این برگر استفاده کنید تا روی آن شیار ایجاد کند.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه