طرز تهیه برگر برنج یا رایس برگر ساده و خوشمزه با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه برگر برنج

 

یکی از انواع برگر ها می باشد که با برنج تهیه می شود به رایس برگر نیز معروف می باشد این همبرگر خوشمزه که از برنج قالب زده بجای نون استفاده می شود و می توانید با گوشت قلقلی یا مرغ نیز تهیه کنید و اولین بار در سال ۱۹۸۷ توسط یک رستوران زنجیره ای موس برگر در شرق آسیا تهیه شد که بعدا مک دونالدو نیز این برگر را در لیست غذاهای خود قرار داد و این برگر که به زیان کره ای bapbab نامیده می شود نیز یکی از محبوب ترین فست فودها می باشد که البته در کره به سبک کیمچی تهیه می شود و با تن ماهی و سس مایونز سرو می شود شما می توانید برای تنوع در برگر ها و یا برای افزودن به منوی رستوران های خود این برگر برنج خوشمزه را آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه برگر برنج یا رایس برگر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

برنج۲ پیمانه
سیاه دونه۱ ق غذا خوری
کنجد۱ ق غذا خوری
آب سرد۲ ق غذا خوری
روغن۱ ق چای خوری
گوشت چرخ کرده۲۵۰ گرم
سرکه بالزامیک یا سویا سس۱ ق غذا خوری
پیاز سفید۱ عدد
پنیر ورقه ای۴ عدد
سس مایونز۲ ق غذا خوری
خردل۱ ق غذا خوری
لیموترش۱ عدد

طرز تهیه برگر برنج یا رایس برگر با گوشت

مرحله اول: آماده سازی برنج

ابتدا برنج را از قبل کمی خیس کنید و نمک اضافه کنید سپس داخل قابلمه ریخته و به اندازه ای آب بریزید تا ۱ بند انگشت از روی برنج آب بالاتر باشد سپس کمی روغن اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد سپس برنج را به صورت کته آماده کنید و بگذارید تا کته دم بکشد و نرم شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه صبر کنید تا برنج خنک شود سپس داخل یک کاسه بریزید و به آن سیاه دانه را به همراه کنجد اضافه کنید و بعد آب سرد و روغن را اضافه کنید و هم بزنید سپس یک کاتر گرد بردارید و داخل بشقاب بگذارید.

مرحله سوم: سرخ کردن

حالا برنج را داخل کاتر بریزید و با با پشت قاشق خوب صاف کنید و حالا داخل تابه کمی روغن ریخته و هر برنج را داخل تابه به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید و روی هر طرف که سرخ شد کمی با قلمو سویا سس بزنید و کنار بگذارید.

مرحله چهارم: آماده سازی گوشت

حالا گوشت چرخ کرده را به صورت قلقلی آماده کنید و روی آن کمی نمک و فلفل سیاه بریزید و بگذارید داخل یخچال تا نیم ساعت استراحت کند سپس ۱ عدد پیاز را خرد کنید و خلال کنید و داخل تابه ریخته و هر گوشت قلقلی را روی پیاز قرار دهید و با پشت قاشق پهن کنید و هر دو طرف گوشت را سرخ کنید.

مرحله پنجم: تهیه برگر برنج

در انتها کمی پنیر ورقه ای روی گوشت قرار دهید تا ذوب شود سپس برگر سرخ شده را روی برنج را قرار دهید و روی آن مجدد برنج به همین ترتیب با سس دلخواه سرو کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت برگر برنج

  1. به دلخواه می توانید در بین برگر از گوجه حلقه ای و کمی کاهو نیز استفاده کنید.
  2. افزودن سویا سس به برنج دلخواه و قالب حذف است.
  3. اگر کاتر گرد ندارید از یک کاسه نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه