طرز تهیه فالوده کرمانی خوشمزه و راحت با نشاسته در خانه + فیلم

دستور تهیه فالوده کرمانی

طرز تهیه فالوده کرمانی

 

فالوده کرمانی یکی از فالوده های و دسر های سنتی ایرانی می باشد که روش تهیه بسیار ساده ی دارد و با نشاسته گل تهیه می شود. شما می توانید دسر خوشمزه را با چند قلم مواد در خانه تهیه کنید و در انتهای پست فیلم مربوط به آن را نیز مشاهده کنید تا بتوانید راحت این دسر ایرانی اصل را به روش کرمانی در خانه آماده کنید. فالوده کرمانی یک دسر خنک و خوش طعم است و برای گرمازدگی گزینه بسیار خوبی می باشد و شما می توانید با ۳ قلم مواد در خانه فالوده کرمانی به روش اصلی تهیه کنید. می توانید در انتها با کمک آبکش نشاسته را خارج کنید و با یخ و شربت دلخواه سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه فالوده کرمانی با نشاسته و فیلم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه فالوده کرمانی

  • نشاسته گل ۱ پیمانه
  • آب ۵ پیمانه

مواد لازم برای شربت

  • شکر ۲ پیمانه
  • آب ۱ پیمانه
  • گلاب یا عرق نعنا یا نسترن ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه فالوده کرمانی با نشاسته گل در خانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا نشاسته گل را در ۱ پیمانه آب سرد خوب هم بزنید تا نشاسته داخل آب کاملا باز شود، حالا ۴ پیمانه آب دیگر را داخل یک قابلمه دیگر ریخته و نشاسته را بعد از حل شدن به مخلوط قابلمه اضافه کنید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا بوی خامی نشاسته گرفته و یکدست شود، این مرحله ممکن است ۱۵ الی ۲۰ دقیقه طول بکشد. بعد از پخت قابلمه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا نشاسته کمی خنک شود.

مرحله دوم: آبکش کردن نشاسته

داخل یک کاسه بزرگ آب و یخ بریزید و یک آبکش فلزی بردارید و بهتر است سوارخ های آن اندازه یک چوب کبریت باشد، آبکش را با ارتفاع ۵۰ الی ۶۰ سانت از کاسه آب و یخ قرار دهید و با کمک قاشق یا لیسک مواد نشاسته را داخل آبکش ریخته و همانند فیلم انتهای پست با لیسک روی آبکش بکشید تا نشاسته از سوارخ های آبکش خارج و به محض افتادن در آب سرد کاسه شبیه به مروارید شوند.

مرحله سوم: تهیه رشته مخصوص فالوده کرمانی

دقت کنید حتما باید یخ های بزرگ داخل کاسه را جدا کنید تا نشاسته بر اثر برخورد به یخ شکل خود را از دست ندهند. برای ۱۵ دقیقه بگذارید تا رشته ها داخل آب سرد قرار داشته باشندتا سفت شوند و بعد از ۱۵ دقیقه رشته ها را آبکش کنید و آب اضافی را جدا کنید.

مرحله چهارم: تهیه فالوده کرمانی

برای تهیه شربت این فالوده باید آب و شکر را داخل قابلمه بریزید و بعد از اینکه شکر حل شد گلاب یا عرق مورد نظر را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از یک جوش زدن از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شود و شربت سرد را به فالوده اضافه کنید و برای ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا شربت به خورد فالوده برود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه فالوده کرمانی خانگی با نشاسته گل

  1. بهتر است از نشاسته تازه استفاده کنید زیرا نشاسته مانده مزه ترشی می دهد.
  2. آبی که نشاسته داخل آن ریخته می شود باید کاملا سرد باشد تا دانه نشاسته شکل دایره ی به خود بگیرد.
  3. می توانید از شربت مختلف استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه