طرز تهیه دسر گلابی داغ، پخته و کاراملی خوشمزه با بستنی

طرز تهیه دسر گلابی

 

یکی از خوشمزه ترین و می توان گفت آسان ترین راه های تهیه یک دسر خوشمزه و مقوی است که به صورت درسته تهیه می شود شما می توانید این دسر خوشمزه را با یک اسکوپ بستنی سرو کنید. شما می توانید در تهیه دسر گلابی با رنگ های خوراکی مجاز و یا طبیعی به گلابی رنگ های مختلف دهید تا بسیار جذاب به نظر برسد. گلابی یکی از میوه های بسیار خوش عطر و بو است که همه آن را دوست دارند اگر شما طرفدار گلابی هستید پس حتما عاشق این گلابی خواهید شد. شما می توانید گلابی را از وسط به دو نیم کنید و یا درسته پوست بگیرید و در این دسر استفاده کنید و از خواص خوب گلابی مانند کمک به سیستم ایمنی و گوارش بدن، پیشگیری از سرطان، سلامت قلب، بهبود گردش خون، کاهش التهاب و … می باشد. امروز در پارسی دی دسر گلابی داغ، پخته و کاراملی خوشمزه با بستنی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

گلابی سفت و رسیده۴ عدد
آب۱ لیتر
شکر۱ پیمانه
پودر وانیل۱/۲ ق چای خوری
چوپ دارچین۱ تکه
هل۴ عدد
پودر زعفران۱/۴ ق چای خوری
رنگ خوراکیبه دلخواه
بستنی وانیلیبه مقدار لازم
عسلبه مقدار لازم

طرز تهیه دسر گلابی داغ و پخته با بستنی

مرحله اول: آماده سازی گلابی

ابتدا بعد از شستن گلابی آنها را با یک چاقو تیز پوست گلابی را به آرامی بگیرید ولی چوب آن را برای زییایی کار بهتر است نکنید.

مرحله دوم: جوشاندن شکر و آب

داخل یک قابلمه آب و شکر را بریزید و هم بزنید و صبر کنید تا به جوش بیاد و دانه های شکر حل شود سپس وانیل و هل و دارچین و زعفران را به همراه گلابی ها درسته داخل قابلمه قرار دهید.

مرحله سوم: پخت گلابی

حرارت را متوسط کنید و درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید برای مدت ۲ الی ۳ ساعت بگذارید تا گلابی خوب پخته و نرم شوند و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه که مزه دارچین به خورد گلابی رفت آن را بهتر است خارج کنید زیرا اگر زمان زیادی داخل گلابی بماند ممکن است باعث تلخی آن شود.

مرحله چهارم: تهیه دسر گلابی درسته

در ادامه وقتی گلابی ها پخته شدند آن را از قابلمه خارج کنید و بگذارید سس روی حرارت باشد و با در قابلمه باز بجوشد تا زمانی که سس غلیط شود سپس گلابی پخته شده را در ظرف سرو قرار دهید و کنار آن ۲ اسکوب بستنی وانیلی قرار دهید و کمی از سس غلیظ شده روی آن بریزید و به دلخواه کمی عسل نیز اضافه کنید سپس با برگ نعنا تزئین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دسر گلابی با بستنی

  1. اگر گلابی های شما خیلی شیرین بود شکر را کم و می توانید از عسل بیشتری در سرو استفاده کنید.
  2. زمان پخت بستگی به رسیدگی گلابی ها دارد و بهتر است با چاقو تست شود که زیاد پخته و له نشود.
  3. همان طور که گلابی داغ است آن را به همراه سس غلیظ شده سرو کنید.
  4. اگر دوست دارید به طور طبیعی گلابی ها رنگی شوند آن را با کمی شربت آلبالو بجوشانید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه