طرز تهیه خورش مرغ و نارگیل هندی خوشمزه با ادویه گرام ماسالا

طرز تهیه خورش مرغ و نارگیل

یکی از خورش های بین المللی می باشد که در هند بیشتر طبخ می شود. اگر شما پودر نارگیل را دوست دارید ممطئن باشید از طعم و مزه این غذا بشدت خوشتان خواهد آمد. شما می توانید از هر قسمت از مرغ استفاده کنید و به دلخواه رب بزنید یا حذف کنید. اگر از روتین غذایی خود خسته شدید و به فکر غذاهای جدید هستید حتما این خورش مرغ و نارگیل را تست کنید. مزه و طعم آن همراه با برنج کته فوق العاده می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه خورش مرغ و نارگیل را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

سینه یا ران مرغ۲ عدد
پیاز۲ عدد
سیر۳ حبه
پودر نارگیل۴ ق غذا خوری
رب۱ ق سوپ خوری
فلفل قرمز۲ عدد
ادویه گرام ماسالا۱ ق مربا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش مرغ

1مرحله اول: تفت دادن پیاز و سیر

ابتدا پیاز ها را پوست بگیرید به همراه کمی روغن داخل قابلمه مورد نظر به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود سپس سیر رنده شده را اضافه کنید و هم بزنید تا عطر سیر خارج شود.

2مرحله دوم: تفت دادن مرغ

سینه یا ران مرغ را به همراه پیاز و سیر خوب تفت دهید تا کمی طلایی و برشته شود در ادامه به مرغ ها ادویه ماسالا به همراه نمک و ادویه اضافه کنید و هم بزنید در انتها پودر نارگیل را اضافه کنید و تفت دهید.

3مرحله سوم: پخت مرغ

روی مرغ ها چند لیوان آب ریخته و صبر پکنید تا به جوش بیاد سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید مرغ پخته شود در ادامه پخت رب را داخل یک تابه با کمی روغن تفت داده خوش رنگ شود سپس به مرغ در حال پخت اضافه کنید.

4مرحله چهارم: تهیه خورش مرغ و نارگیل

در ادامه فلفل قرمز را خرد کرده و به قابلمه مرغ اضافه کنید و هم بزنید در انتها نمک خورشت را اندازه کنید و صبر کنید تا کمی جا افتاده و غلیظ شود سپس به همراه کته میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خورش مرغ و نارگیل

  1. حتما بخاطر وجود پودر نارگیل از قابلمه نچسب استفاده کنید تا ته نگیرد.
  2. در صورت تمایل از پودر نارگیل بیشتری استفاده کنید.
  3. استفاده از پودر نارگیل چرب این غذا را خوشمزه تر می کند.
  4. بنا به ذائقه خود می توانید فلفل این غذا کم یا زیاد کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه