طرز تهیه کیک خرما و گردو و دارچین ساده و خوشمزه با فر

طرز تهیه کیک خرما

یکی از کیک های بین المللی است که در سراسر دنیا به دلیل مقوی بودن آن بسیار محبوب است و می توانید برای عصرونه برای کودکان خود این کیک را طبخ کنید. این کیک رژیمی می باشد و برای افراد مبتلا به دیابت نیز بسیار مفید است زیرا به دلیل داشتن خرما از خواص خوب آن بهرمند است مانند سلامت قلب، تنظیم کلسترول، سلامت استخوان، فشارخون را تنظیم می کند و باعث افزایش انرژی می شود. شما می توانید به دلخواه به کیک خرما کمی گردوی خرد شده نیز اضافه کنید. شما برای تهیه این کیک از هر نوع خرمایی که دوست دارید استفاده کنید. امروز در پارسی دی کیک خرما و گردو و دارچین ساده با فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

خرما۳/۴ پیمانه
تخم مرغ۲ عدد
آرد۲ پیمانه
شکر۱/۲ پیمانه
شیر یا آب۱ پیمانه
گردو نگینی۱/۲ پیمانه
روغن مایع۳/۴ پیمانه
دارچین۱/۲ ق چای خوری
وانیل۱/۴ ق چای خوری
بیکینگ پودر۲ ق چای خوری

طرز تهیه کیک خرما

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا هسته خرما را جدا کنید سپس یک قابلمه آب روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاد سپس خرما را داخل آب در حال جوش ریخته بعد از چند دقیقه آبکش کنید سپس به راحتی پوستش را جدا کنید. همه مواد را داخل محیط قرار دهید تا هم دما شوند. آرد و بیکینگ بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و ۳ بار الک کنید. فر را روشن کنید تا گرم شود.

2مرحله دوم: میکس کردن خرما

خرما و شیر را داخل مخلوط کن ریخته و دستگاه را روشن کنید تا مواد به خوبی میکس و خرما ها پوره شوند در ادامه تخم مرغ و شکر و وانیل و دارچین را با همزن برقی با دور تند به مدت ۵ دقیقه بزنید تا مواد حجیم و کشدار شوند.

3مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه مخلوط شیر و خرما را افزوده و به مدت ۱ دقیقه با دور کند همزن برقی بزنید تا مخلوط شوند سپس روغن را نیز اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید سپس مخلوط آرد و بیکینگ پودر را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مواد به خوبی مخلوط شوند در انتها گردو خرد شده را اضافه کنید.

4مرحله چهارم: پخت کیک خرما خانگی

قالب گردی به قطر ۲۵ سانت را انتخاب کنید و کف قالب را آرد پاشی یا کاغذ روغنی انداخته و مایه کیک را داخل قالب ریخته و چند بار به سطح بکوبید تا هوای اضافی آن خارج شود سپس داخل فر از قبل گرم شده قرار دهید و دما را روی ۱۸۰ درجه گذاشته و ۶۰ دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شوند بعد از سرد شدن از قالب جدا کنید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک خرما و دارچین و گردو

  1. شکر را تا جایی که امکان داشت کم شده است و آن را حذف نکنید زیرا کیک خمیری می شود.
  2. برای اینکه گردو ها به ته کی نروند بهتر است گردو ها را با یک ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و الک کنید سپس اضافه کنید.
  3. دما را برای فرهای برقی و توستر ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  4. با توجه به دماهای مختلف فر بعد از گذشت ۵۰ دقیقه کیک را چک کنید.

همچنین ببینید  

از
6
دیدگاه