طرز تهیه شیرینی کلمپه برنجی با روغن جامد خیلی ساده و خوشمزه مناسب نوروز

طرز تهیه شیرینی کلمپه برنجی

 

در عید نوروز بیشتر خانم های ایرانی مشغول گردگیری و پخت و پز شیرینی هستند، شیرینی کلمپه برنجی یکی از شیرینی های اصیل ایرانی می باشد که شما می توانید با یک رسپی تست شده و خوشمزه در خانه تهیه کنید و یک شیرینی بی نظیر آماده کنید، دقت کنید برای رسیدن به نتیجه مطلوب حتما مواد را اندازه گیری کنید و از روغن جامد صاف یا روغن اصیل استفاده تا کلمپه شما طعم خوبی داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی کلمپه برنجی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد برنج۱۵۰ گرم
آرد فانتزی۳۵۰ گرم
روغن جامد۲۲۵گرم
ماست شیرین۱/۲ پیمانه
آب گرم۱/۲ پیمانه
گلاب۲ ق غذا خوری
بیکینگ پودر۱/۴ق  چای خوری

مواد لازم برای مواد میانی

خرما۳۰۰ گرم
روغن مایع۱ ق مربا خوری
گلاب۱  ق غذا خوری
پودر هل، میخک، جوز هندی و کمی زیره سبزبه مقدار لازم
گردو ریز شدهبه دلخواه

طرز تهیه شیرینی کلمپه برنجی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند و بعد همه مواد را به کمک ترازو اندازه گیری کنید. آرد های گفته شده را باهم مخلوط کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید روغن هم دمای محیط را با آب گرم و ماست خوب مخلوط کنید و با آرد های الک شده را اضافه کنید و با قاشق خوب هم بزنید تا یکدست شود و در انتها گلاب را اضافه کنید و روی خمیر را بپوشانید و برای ۶ تا ۱۲ ساعت در یخچال زمان دهید تا استراحت کند.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در این زمان که خمیر در حال استراحت است باید مواد میانی را تهیه کنید برای این کار خرما را هسته گیری کنید و کمی داخل تابه تفت دهید و بعد با کمک گوشتکوب دستی یا برقی یا چرخ گوشت و غذا ساز خوب خرما را میکس کنید و با مواد گفته شده خوب مخلوط کنید تا یکدست شود و بعد از خرما توپک های ۱۲ تا ۱۳ گرمی تهیه و جدا قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی

حالا باید از خمیر گلوله های ۲۸ تا ۳۰ گرمی جدا کنید و از توپ های خرما مرحله قبل داخل آن قرار دهید و گرد کنید و بعد با کمک مهر مخصوص کلمپه روی آن مهر بزنید و دور تا دور را شکل دهید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی کلمپه برنجی

  1. از خرما کبکاک استفاده کنید.
  2. زمانی که زیر شیرینی کمی تغییر رنگ دهد و زمانی که سینی را تکان می دهید به راحتی از روی سینی جدا شود.
  3. می توانید روی شیرینی تخم خرفه یا پودر پسته بریزید.
  4. عطر این شیرینی به روغنی که استفاده می کنید دارد.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه