طرز تهیه کتلت بادمجان با سیب زمینی و بدون گوشت، خوشمزه و ساده

طرز تهیه کتلت بادمجان

 

یکی از کتلت خوشمزه و بسیار آسان است که به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید. برای تهیه کتلت بادمجان با گوشت شما می توانید از بادمجان با گوشت چرخ کرده استفاده کنید یا می توانید گوشت را حذف کنید آن را با سیب زمینی درست کنید. سعی کنید برای تهیه کتلت بادمجان از بادمجان های سفت و قلمی که تخم کمتری دارند استفاده کنید شما برای تهیه کتلت می توانید بادمجان ها را خام رنده کنید یا به صورت کبابی روی گاز یا فر نیم پز کنید هر سه روش فوق العاده خوشمزه می شود. بادمجان به علت دارا بودن آهن در رفع کم خونی بسیار مفید است. امروز در پارسی دی کتلت بادمجان با سیب زمینی بدون گوشت بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

بادمجان۴ عدد
تخم مرغ۳ عدد
پیاز۱ عدد
سیب زمینی۱ عدد
شوید۳ ق غذا خوری
آرد۱ ق غذا خوری
نمک و فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کتلت بادمجان

مرحله اول : آماده سازی مواد کتلت

بادمجان ها را پوست بگیرید و رنده درشت بزنید و داخل محلول آب و نمک بمدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود. سیب زمینی را نیز آبپز کنید پوست را بکنید و بگذارید تا خنک شود.

مرحله دوم : سرخ کردن بادمجان

بادمجان ها را از آب و نمک خارج کنید و روی آن آب گرفته تا نمک اضافی آن از بین برود سپس با دست خوب فشار داده تا آب اضافی آن خارج شود اجازه دهید کمی خشک شود سپس داخل یک تابه یک ق غذا خوری روغن ریخته تا داغ شود بادمجان های رنده شده را در تابه با روغن کمی تفت دهید و کنار بگذارید تا خنک شود.

مرحله سوم : تهیه مایه کتلت بادمجان

پیاز را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید. سیب زمینی را بعد از پوست کندن رنده بزنید و به پیاز اضافه کنید سپس بادمجان را افزوده و هم بزنید در کاسه دیگر تخم مرغ ها را با همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود سپس به مخلوط بادمجان ها اضافه کنید و تمام ادویه ها و شوید و آرد را اضافه کنید تا مایه کتلت حاصل شود.

مرحله چهارم : سرخ کردن کتلت بادمجان

داخل تابه روغن ریخته تا داغ شود سپس از مایه کتلت با کمک قاشق یا قیف داخل تابه ریخته و اجازه دهید تا خودش را بگیرید یک طرف آن که سرخ شد طرف دیگر را سرخ کنید سپس روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن خارج شود. کتلت بادمجان خوشمزه ما حاضر است آن را با نان تازه میل کنید.

فوت و فن های دستور پخت کتلت بادمجان

  1. می توانید بادمجان ها را سرخ نکنید آنها را از وسط به دو نیم کنید و داخل سینی فر با دمای ۲۰۰ درجه قرار دهید تا پخته شود سپس با قاشق داخل بادمجان ها را خالی کنید و کتلت را تهیه کنید.
  2. واسه سرو کتلت بادمجان یکمی صبر کنید تا بعد از سرخ شدن خودش را بگیرید چون بافت بسیار لطیفی دارد.
  3. می توانید به جای شوید از جعفری استفاده کنید.
  4. اگر طعم و مزه سیر را به همراه بادمجان دوست دارید دو حبه سیر به دلخواه اضافه کنید.

همچنین ببینید 

از
10
دیدگاه