طرز تهیه کروسان شکلاتی خانگی خوشمزه و حرفه ای با دستور پختی آسان

طرز تهیه کروسان شکلاتی

برای شما همراهان عزیز این بار یک نان خوشمزه آورده است به نام نان کروسان. کروسان نوعی نان است که با خمیر و شکلات تکه ای تهیه می شود و برای تزئین از سس شکلاتی نیز بر روی کروسان استفاده میکنند. کروسان می تواند یک پیشنهاد عالی برای میان وعده در منزل و یا سرکار باشد، همینطور کروسان می تواند یک پیشنهاد خوب برای کودکان نیز باشد. داخل نان کروسان را حتی می توانید با سبزیجات هم پر کنید و یا با انواع سالاد مرغ و یا سالاد الویه و دیگر سالاد ها که در نظر دارید، می تواند یک ساندویچ به سبک کروسان آماده کنید. نان کروسان را می توانید با خمیر جادوئی نیز تهیه کنید. در پارسی دی با ما همراه باشید برای طرز تهیه کروسان شکلاتی.

مواد لازم

شیر یا آب۱ فنجان
شکر۱ ق غذا خوری
خمیر مایه۱ ق غذا خوری
روغن۱/۳ پیمانه
نمک۱ ق چای خوری
آرد۳ پیمانه
شکلات تخته ایبه مقدار دلخواه
پودر کاکائو و شکلاتبه مقدار لازم
شکر۱ قاشق غذا خوری
شیر۱ فنجان

طرز تهیه کروسان شکلاتی

1مرحله اول: آماده سازی خمیر مایع

شیر ولرم شده را در یک کاسه بریزید و شکر را به همراه خمیر مایه به شیر اضافه کنید و هم بزنید. زمان دهید تا خمیر مایه عمل کند.

2مرحله دوم: آماده سازی خمیر کروسان

آرد را به همراه نمک الک کرده و در یک کاسه بریزید و وسط آرد را خالی کنید. روغن را به همراه خمیر مایع عمل آماده به وسط آرد بریزید و با دست مواد را به خرد هم بدهید تا با هم مخلوط شوند و یک خمیر لطیف به دست آید. روی خمیر را با دستمال نخی بپوشانید و در جای گرم قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

3مرحله سوم: پیچیدن کروسان

بعد از مدت زمان استراحت، خمیر را بر روی میز کار آرد پاشی شده قرار دهید و با کمک وردنه خمیر را باز کنید و خمیر را به شکل مثلثی برش دهید. از شکلات دلخواه بر روی خمیر نان بگذارید و از یک سمت نان را بچینید تا نان کروسان شما برای پخت آماده شود. به همین ترتیب همه نان کروسان ها را آماده کنید.

4مرحله چهارم: پخت کروسان شکلاتی

کروسان های شکلاتی را داخل سینی فر قرار دهید و در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه زمان دهید تا کروسان ها پخته شود. بعد از پایان پخت با استفاده از پودر کاکائو و شیر و شکر سس شکلاتی را آماده کنید و بعد از خنک شدن کروسان شکلاتی، سس شکلات را بر روی آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا سس شکلات خودش را بگیرد و در هنگام سرو چکه نکند. نان کروسان شکلاتی را می توانید به همراه نوشیدنی دلخواه سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت کروسان شکلاتی

  1. برای تهیه در تنوع کروسان نیز می توانید از انواع کرم ها نیز استفاده کنید.
  2. برای داخل کروسان می توانید فقط از پنیر ورقه ای به تنهایی استفاده کنید.
  3. نان کروسان را باید به شکل مثلث برش دهید.
  4. برای پیچیدن نان کروسان از سمت پهن نان برای پیچیدن استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
8
دیدگاه