طرز تهیه ماسالای مرغ سرخ شده

ماسالای مرغ سرخ شده

همانطور که می‌دانید مرغ بریان یکی از غذاهای خوشمزه در دنیاست اما بیشتر افراد از خوردن آن خسته شده اند و دوست دارند طعم تازه‌ای به آن ببخشند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، توصیه می‌کنیم خوردن ماسالای مرغ هندی را از دست ندهید. این ترکیب با پیاز، لیمو، سیر و سیب زمینی تهیه می‌شود. البته باید به خاطر داشته باشید که این غذا بسیار تند است (همانند بیشتر غذاهای هندی).

زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه.

زمان پخت: ۹۰ دقیقه.

مواد لازم

مرغ1 عدد
خمیر سیر1 ق چای خوری
خمیر زنجبیلیک و یک دوم قاشق غذاخوری
پودر فلفل تندیک و یک دوم قاشق غذاخوری
پودر فلفلیک ق چای خوری
زیره سیاهیک قاشق چایخوری
عسلدو ق غذا خوری
سرکهیک و یک دوم قاشق غذاخوری
کره50 گرم
نمکبه مقدار لازم
سیب زمینی4 عدد
لیمو تازه1 عدد

طرز تهیه ماسالای مرغ هندی

1مرحله اول: مزه دار کردن

ابتدا مرغ را کاملا بشویید و سپس اجازه دهید خشک شود.پودر فلفل تند، زنجبیل، خمیر سیر، فلفل، زیره سیاه، عسل، سرکه، کره و نمک را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر نرم به دست آید.خمیر به دست آمده را به تمامی قسمت‌های مرغ آغشته کنید.

2مرحله دوم: استراحت

اگر ماده اضافی باقی ماند آن را بعد از پخت روی مرغ بریزید.روی مرغ را بپوشانید و به مدت دو ساعت یا بیشتر مزه دار کنید (اجازه دهید در یک مکان بماند تا طعم مورد نظر را به دست آورد).شما می‌توانید فرایند مزه دار کردن را در یخچال انجام دهید.اگر مرغ را در یخچال گذاشته اید، ۴۵ دقیقه قبل از پخت آن را خارج کنید تا به دمای اتاق برسد.

3مرحله سوم: پخت

از یک ظرف مناسب استفاده کنید و سپس سیب زمینی، پیاز، سیر و لیمو را در ته آن بچینید.سپس مرغ را روی آن بگذارید.فر را از قبل با دمای ۲۲۰ درجه سلسیوس گرم کنید.حالا مرغ را به مدت ۹۰ دقیقه بپزید.هر سی دقیقه یک بار مرغ را خارج کنید و روی آن را با روغن آغشته کنید.بعد از پخته شدن، روی آن را با فویل آلومینیومی بپوشانید و اجازه دهید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه استراحت کند.سپس با سبزیجات پخته شده سرو کنید.

همچنین ببینید

از
12
دیدگاه