طرز تهیه پیراشکی روسی (واتروشکا توت فرنگی) فوق العاده خوشمزه

طرز تهیه پیراشکی روسی

 

پیراشکی در روسیه و کشورهای اطراف به عنوان یک غذای سنتی و محبوب شناخته می‌شود و در رستوران‌ها، کافه‌ها و سراسر جوامع محلی یافت می‌شود. همچنین، در جشن‌ها و مراسم خانوادگی نیز به عنوان یک غذای پرطرفدار سرو می‌شود. پیراشکی (به انگلیسی: Piroski) یک غذای روسی معروف است که در کشورهای شرق اروپا و منطقه بالتیک تازگی دارد. پیراشکی یک نوع نان خمیری است که به شکل گرد و محبوب ترین نوع آن شامل پیراشکی گوشتی است ولی این بار قرار است در پارسی دی یک پیراشکی توت فرنگی خوشمزه اصل را به شما به همراه رویه پنیری یاد دهیم پس همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۴۰۰ گرم
شیر ولرم۲۰۰ میلی‌ لیتر
کره به دمای محیط رسیده۶۵ گرم
شکر۶۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
مایه‌ خمیر۱۰ گرم معادل ۱ ق سوپ خوری
وانیل۱/۴ ق چای خوری
نمک۱/۸ ق چای خوری
زرده‌ی تخم‌مرغ۱ عدد برای رومال
توت‌ فرنگیبرای تزیین

مواد لازم برای روی پیراشکی روسی

پوره توت فرنگی۱۰۰ گرم
پودر شکر۳ ق سوپ خوری سر پر
نشاسته ذرت۱ ق چای خوری سر پر
آب‌ لیموترش تازهنصف ق چای خوری
وانیل۱/۸ ق چای خوری
آب۲ ق سوپ خوری

طرز تهیه پیراشکی روسی

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا باید خمیر را تهیه کنید برای این کار مایه خمیر و یک قاشق از شکر دستور را در نصف پیمانه شیر ریخته و همزده و کنار بگذارید. تخم مرغ را به همراه مابقی شیر، شکر ،وانیل و نمک داخل کاسه ریخته و همزده و نیمی از آرد ‌را افزوده و همزده و مخمر عمل آمده را افزوده و همزده و مابقی آرد را افزوده و همزده و کره را اضافه کرده و خمیر را ده دقیقه ورز دهید تا صاف و یکدست شود و روی خمیر را پوشانده و ۴۰ دقیقه استراحت دهید تا حجم خمیر دوبرابر شود.

مرحله دوم: تهیه مواد رویی

مواد رویی و میانی را آماده کنید. پوره‌ ی توت فرنگی و پودرشکر را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا پودر شکر حل شده و پوره پخته و مارمالاد به جوش آید و آب لیموترش را افزوده و همزده و نشاسته ذرت را با آب ترکیب و به پوره‌ی توت‌فرنگی افزوده و همزده تا بغلظت برسد و از روی حرارت برداشته و وانیل را افزوده و همزده و کنار می‌گذاریم تا خنک شود.

مرحله سوم: هم زدن پنیر

در ظرفی جداگانه پنیر خامه‌ای و پودرشکر و وانیل را در حد ترکیب شدن هم می‌زنیم و این ترکیب را هم داخل قیف ریخته و در یخچال قرار دهید. خمیرمان که حجمش دوبرابر شده را با چند ورز کوتاه هواگیری کرده و چونه‌های ۹۰ گرمی به اندازه‌ی نارنگی درشت برداشته و در سطح آردپاشی شده گرد کرده و در سینی فر که کاغذروغنی انداخته‌ایم با کمی فاصله چیده و ۵ دقیقه استراحت دهید.

مرحله چهارم: پخت پیراشکی روسی

سپس با ته لیوان داخل خمیرها را مانند تصویر گود کرده و با زرده‌ی تخم‌‌مرغ دورتادور خمیرها را رومال زده و داخل گودی خمیرها یک حلقه از ترکیب پنیرخامه‌ای و پودرشکر ریخته و در مرکزشان یک قاشق از مارمالادی که تهیه کردیم ریخته و در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتی‌گراد به مدت تقریبی ۲۵ دقیقه یا تا زمانیکه پیراشکی‌ها طلایی شوند،می‌پزیم و پس از پخت و خنک شدن با برش هایی از توت‌ فرنگی و پرهایی از نعنا یا ریحان و پودرقند تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیراشکی روسی

  1. می توانید از پوره میوه های دیگر نیز استفاده کنید.
  2. سعی کنید با ورز دادن چسبندگی آرد را بگیرید.
  3. می توانید پیراشکی ها را داخل روغن سرخ کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه