طرز تهیه موکتل آلبالو خنک و دلچسب در خانه به روشی ساده

طرز تهیه موکتل آلبالو

 

موکتل ها یکی از انواع نوشیدنی های سرد محبوب اند که غیر الکلی هستند. در ترکیب موکتل ها از انواع آب میوه‌، چای سرد و بسیاری از ترکیبات دیگر استفاده می‌شود و افرادی که اهل نوشیدنی های الکلی نیستند از موکتل استفاده می کنند. این دسته نوشیدنی ها معمولا دارای طعم شیرین‌ هستند. این موکتل طعم و مزه بسیار خاصی دارد و شما می توانید از وانیل مایع برای تهیه این موکتل خوشمزه استفاده کنید. شما می توانید این نوشیدنی گوارا را برای فصل تابستان در خانه تهیه کنید. توجه داشته باشید در صورتی که موکتل ها چند ساعت پس از تهیه نوشیده نوشند طعم و مزه اصلی خود را از دست می دهند. نوشیدن یک لیوان موکتل خنک و گوارا می تواند دمای بدن را پایین بیاورد و انرژی تازه به ما می دهد و در انواع مختلفی دارد و در ترکیب اصلی از آب گاز دار و آب لیمو استفاده می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه موکتل آلبالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آلبالو۵۰ گرم
زنجبیل تازه۴ گرم
وانیل مایع۱/۲ ق چای خوری
آب آلبالو۳۰ میلی لیتر
عسلبه مقدار لازم
آب گاز دار یا نوشیدنی گازدار آلبالوبه مقدار لازم

طرز تهیه موکتل آلبالو

مرحله اول: آماده سازی

آلبالو ها را ابتدا باید بشورید و دم آن را بگیرید و هسته آلبالو را بگیرید. بهتر است از زنجبیل تازه استفاده کنید تا نوشیدنی خوشمزه تری داشته باشید.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

در ادامه همه مواد جزء آب گازدار بریزید را داخل میکسر یا مخلوط کن بریزید و مواد را خوب بزنید تا صاف و یکدست کنید و در انتها بهتر است چند قطعه یخ را داخل مواد بریزید و دوباره بزنید تا یخ پوره شود و در انتها آب گازدار را اضافه کنید و مواد را داخل جام یا لیوان بریزید و با آلبالو ها را داخل یک سیخ چوبی بزنید و روی لیوان بگیرید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه موکتل آلبالو

  1. به جای شیکر می توانید از یک شیشه استفاده کنید و درب شیشه را ببندید و مواد را شیک کنید.
  2. به جای عسل می توانید از شکر یا استوایا استفاده کنید و میزان شیرینی این موکتل بستگی به ذائقه شما و میزان شیرینی آلبالو دارد و می توانید این مقدار را کم و زیاد کنید.
  3. شیرین کننده در این رسپی دلخوا هاست و می توانید حذف کنید.
  4. به دلخواه می توانید از کمی آب لیموترش تازه استفاده کنید.
  5. می توانید این نوشیدنی را با هر نوع میوه ای که دوست دارید تهیه کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه