خواص عالی چای آلبالو خشک و تازه در بارداری، کبد و پوست + بهترین زمان خوردن چای آلبالو

خواص چای آلبالو

خواص چای آلبالو

 

خواص چای آلبالو یکی از خوشمزه ترین و بهترین نوشیدنی ها گرم می باشد که می توانید در خانه تهیه کنید. شما می توانید از آلبالو خشک یا تازه می توانید استفاده کنید. شما می توانید برای شیرین کردن چای آلبالو می توانید از نبات یا قند یا هر نوع شیرین کننده که دوست دارید استفاده کنید. آلبالو یکی از میوه های بسیار پر طرفدار در فصل تابستان است که با آن انواع ترشی ها و غذا ها و خورشت ها را تهیه می کنند و به دلیل طعم ترشی که دارد چاشنی بسیار خوبی می باشد. رنگ قرمز آلبالو نشان دهنده آنتی اکسیدان بسیار بالا برای سلامتی بدن و پاکسازی می باشد. امروز در پارسی دی شما می توانید در این پست خواص مهم آلبالو را به همراه بهترین زمان مصرف چای آلبالو را مشاهده کنید. همراه ما باشید.

معرفی آلبالو

نهال آلبالو بین دو دریای سیاه و خزر برای اولین بار پیدا شد و جزء نژاد گل سرخیان می باشد. این نهال می توانید تا سرمانی ۲۵ درجه را تحمل کند و از میوه های آب و هوای معتدل به حساب می آیدو اما سالانه در کشور های ایتالیا، آمریکا، روسیه، ترکیه ، اوکراین، آلمان حدود ۲۰۰ تن آلبالو تولید می شود و این کشورها قطب اصلی این میوه می باشند. اما باتوجه به اینکه این نهال اولین در نزدیکی ایران پیدا شده است ممکن است در گذشته از ایران به سایر کشور ها رفته باشد. آلبالو ها املاح بسیا زیادی را در خود جای داده است و می توان گفت کالری پایینی دارد.

تاریخچه چای آلبالو

در سال ۷۲ قبل از میلاد، لوسیوس لیسینیوس آلبالو را کشت شده را از آناتولی به رم آورد و بعد ها حتی پادشاه هنری هشتم به دلیل طعم دلپذیری و فواید بی نظیر آن از میوه استقبال بسیار زیادی کرد. بعد ها چای آلبالو بین همه مردم جهان به دلیل خواص بسیار زیاد محبوب شد و امروزه تبدیل به یکی از نوشیدنی های مفید می باشد که می توانید با آلبالو خشک و تازه در خانه تهیه کنید.

خواص آلبالو برای بی خوابی

چای آلبالو برای درمان بی خوابی بسیار مفید است زیرا داری ملاتونین است که یک آنتی اکسیدان بسیار مفید برای کاهش استرس و تنظیم الگو خواب می باشد. ملاتونین رادیکال های آزاد را در بدن دفع می کند و در طبق معالعات انجام شده روی که گروهی متشکل از ۱۵ بزرگسال مشخص شد ازادی که چای آلبالو مصرف کردند کاهش قابل توجهی در شدت بی خوابی مزمن داشتند.

خواص آلبالو در بارداری

چای آلبالو در بارداری

 

تصور می شود که بیشتر دمنوش های گیاهی و میوه ای در دوران بارداری بی خطر هستند، اما به شرطی که روزی ۱ الی ۲ فنجان مصرف شود، مخصوصا در سه ماهه اول بارداری جایگزین خوبی برای نوشیدنی ها همانند قهوه و چای می باشد و می توانید مصرف کافئین خود را کاهش دهید. اما آلبالو سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان بسیار قوی می باشد که نه تنها برای زنان باردار عوارض ندارد بلکه موجب سلاکتی مادر و جنین نیز می شود. شما با خوردن چای آلبالو می توانید خواب بهتری در دوران بارداری داشتهب شاید و همچنین وجود فلانوئید در آلبالو باعث بهبود گردش خون می شود و لخته شدن جلوگیری می کند و در نتیجه تغذیه جنین از طریق جفت بهتر می شود. خوردن چای آلبالو باعث می شود خطر ابتلا به دیابت در دوران بارداری کاهش پیدا کند و کمتر دچار حالت تهوع صبحگاهی شود.

خواص چای آلبالو خشک

چای آلبالو خشک همانند چای آلبالو تازه دارای خواص است و شما می توانید با خوردن چای آلبالو خشک از همان اندازه آنتی اکسیدان بهرمند شوید. اما چای آلبالو خشک برای رفع التهاب بدن و بهبود درد نقش بسیار مهمی دارد زیرا آلبالو خشک سرشار از فیبر طبیعی و انواع ویتامین ها می باشد که می توانید به عنوان یک میان وعده خوشمزه استفاده کنید.

خواص چای آلبالو برای کبد

آلبالو به پاکسازی بدن کمک می کند و افرادی که دچار کبد چرب هستند می توانند با خوردن چای آلبالو در روز کبد خود را سالم و میران چربی آن را کنترل کنند. آنتی اکسیدان موجود در آلبالو باعث توقیت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه کاهش ورم و التهاب در کلیه و کبد می شود و می توانید باعث افزایش ادار و دفع سموم از بدن شود. سوربیتول موجود در آلبالو به بهبود عملکرد کبد و معده نیز کمک می کند و برای کسانی که سنگ کلیه دارند گزینه خوبی می باشد.

خواص چای آلبالو برای لاغری

آلبالو کالری بسیار کمی دارد و بسیار ادار آور است. خوردن چای آلبالو باعث می شود سموم بدن دفع و در نتیجه به کاهش چربی دور شکم کمک کند و باعث تنظیم فشار خون و کلسترول شود. با خوردن چای آلبالو می توانید باعث کاهش اشتها شوید و نوشیدن یک فنجان چای آلبالو قبل از غذا باعث می شود احساس سیری به شما دست دهد و حجم غذای کمتری میل کنید.

خواص چای آلبالو برای پوست

خواص چای آلبالو

 

چای آلبالو برای سلامت پوست بسیار مهم است و شما با خوردن چای آلبالو می توانید سلامت پوست را افزایش دهید زیرا داری آنتی اکسیدان است و می توانید با خوردن این نوشیدنی از پیری زودرس جلوگیری کنید و پوستی درخشان داشته باشید. خوردن چای آلبالو در روز می توانید مشکلات پوسیتی مانند آکنه و اگزما و ولگاریس را تسکین دهد. همچنین آلبالو سرشار از ویتامین سی می باشد که باعث روشن شدن پوست نیز می شود.

خواص چای آلبالو برای غلظت خون

چای آلبالو باعث تصفیه خون می شود و میزان غلظت خون را کاهش می دهد همچنین فشار خون را نیز کاهش می دهد و در نتیجه سکته مغزی و حملات قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد. ولی بهتر است کسانی که فشار خون پایینی دارند با نبات این چای را میل کنند تا دچار افت فشار نشوند.

خواص چای آلبالو برای تومور و سرطان

مطالعات جدید نشان می دهد که آلبالو سرشار از آنتی اکسیدان است یعنی پلی فنول ها و ویتامین C که این این آنتی اکسیدان ها خطرات تومور و سرطان را کاهش می دهد و شما می توانید با انداختن چند عدد آلبالو به چای سیاه از این مزیت استفاده کنید. همچنین چای آلبابو می توانید با التهاب ها مبارزه کند و درد های عضلانی را نیز کاهش دهد.

خواص مهم چای آلبالو 

 • عضلات را بهبود می بخشد و برای ورزشکاران گزینه بسیار خوبی می باشد تا با مصرف این چای آسیب های عضلانی را بهبود دهند.
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
 • خلق خو و انرژی بخش می باشد.
 • خواص سم زادی دارد.
 • اسید ها را کاهش می دهد و درمان نقرس کمک می کند.
 • از دیابت جلوگیری می کند.
 • فلانوئید موجود در چای آلبالو به کاهش زوال عقل و آلزامیر و التهاب کمک می کند.

بهترین زمان برای مصرف چای آلبالو + عوارض جانبی

بهترین زمان خوردن چای آلبالو

 

همان طور که در بالا معالعه کردید متوجه شدید که چای آلبالو برای بدن بسیار مفید است. شما می توانید هر زمان که دوست دارید این چای و نوشیدنی را به صورت گرم یا سرد میل کنید. اما بهترین زمان برای مصرف این چای اواخر بعدظهر یا اوایل شب می باشد که بتوانید یک خواب راجت و بدون استرس و اضطراب داشته باشید. همچنین می توانید چای آلبالو را با انواع شیرین کننده ها میل کنید. اما بهتر است اعتدال را در مصرف چای آلبالو رعایت کنید به خصوص افراد زیل:

 1. کودکان زیر ۳ سال زیرا باعث اسهال می شود.
 2. افراد سرد مزاج.
 3. مادران که شیر می دهند زیرا نفاخ است و ممکن است نفخ وارد شیر مادر شود.
 4. افراد دارای ورم معده، زیرا دیر هضم است.

همچنین ببینید