طرز تهیه آب آلبالو بازاری ترش و خوشمزه بدون اسانس و شکر در خانه

دستور تهیه آب آلبالو

طرز تهیه آب آلبالو

 

آب آلبالو یکی از نوشیدنی های بسیار ساده ولی خوشمزه و بهاری می باشد که می توانید در فصل بهار و تابستان با رسیدن آلبالو تازه می توانید این نوشیدنی را تهیه کنید. آب آلبالو را می توانید با آلبالو تازه یا خشک تهیه کنید. آب آلبالو یکی از نوشیدنی های می باشد که بسیار پر خاصیت می باشد که می توانید با این میوه ترش مزه تهیه کنید. طبیعت آلبالو سرد و خشک است و برای گرم مزاجان و رفع غلظت خون و صفرا بسیار مناسب است. آلبالو از نژاد تیره گل سرخیان است و در آب و هوای معتدل رشد می کند. ایتالیا و ایرانی و آلمان، ترکیه از تولید کنندگان بیشتر آلبالو در دنیا می باشند. آلبالو قند کمی دارد و کالری زیادی ندارد و برای بیماران دیابتی گزینه بسیار خوبی می باشد. شاید برای شما جالب باشد آب آلبالو برای افزایش متابولیسم بدن بسیار خوب است و خاصیت چربی سوزی دارد و اگر در رژیم لاغری هستید آب آلبالو را در نوشیدنی ها خود قرار دهید. شما می توانید بنا به ذائقه خود آب آلبالو را ترش یا شیرین سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه آب آلبالو بازاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه آب آلبالو بازاری

  • آلبالو ۱ کیلوگرم
  • آب ۲ لیوان
  • نمک ۱ ق غذا خوری
  • گلپر به مقدار لازم

طرز تهیه آب آلبالو ترش بدون شکر

مرحله اول: آماده سازی آلبالو

ابتدا آلبالو ها را تمیز کنید و دم آن را بگیرید و داخل لگن آب بریزید و داخل آبکش قرار دهید تا خشک شود. نیازی به گرفتن هسته آلبالو نیست ولی اگر دوست دارید از آلبالو ها داخل نوشیدنی بریزید می توانید هسته آن را بگیرید.

مرحله دوم: پخت آب آلبالو

آلبالو های تمیز شده را داخل قابلمه ریخته و آب را اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و اگر دوست دارید در انتها نمک را با توجه به ذائقه خود اضافه کنید و زمانی که بجوش آمد ۵ دقیقه دیگر زمان دهید تا بجوشد و بعد قابلمه را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: صاف کردن

یک آبکش را روی لگن قرار دهید و مخلوط قابلمه را روی آن بریزید و صبر کنید تا عصاره آلبالو خارج شود. می توانید آلبالو های باقی مانده در نوشیدنی موقع سرو بریزید و یا می توانید داخل سینی قرار دهید و خشک کنید.

مرحله چهارم: تهیه آب آلبالو

آب آلبالو تهیه شده را در ظرف بریزید و در یخچال نگهداری کنید. برای سرو آب آلبالو آن را به صورت رقیق داخل لیوان بریزید و یا می توانید کمی آب اضافه کنید و کمی گلپر بریزید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه آب آلبالو خوشمزه و ترش در خانه

  1. می توانید به دلخواه چند قطعه یخ داخل نوشیدنی بریزید تا آب آلبالو خنک تری داشته باشید.
  2. اگر دوست دارید طعم متعادل تری داشته باشد ۳ ق غذا خوری شکر اضافه کنید.
  3. می توانید آلبالو را با زرشک خیس خورده میکس کنید و تهیه کنید.
  4. میزان نمک را می توانید در انتها اندازه کنید.

همچنین ببینید 

طرز تهیه آب آلبالو بازاری ترش و خوشمزه بدون اسانس و شکر در خانه
3 (60%) 3 votes