طرز تهیه ترشی زردآلو تازه خانگی ساده و خوشرنگ با سرکه و آب

طرز تهیه ترشی زردآلو

 

شما می توانید با بیشتر میوه ها و سبزیجات ترشی تهیه کنید و شاید برایتان جالب باشد که این بار قرار است با زردآلو این ترشی را تهیه کنیدو برای تهیه این ترشی نیاز دارید به زرد آلو رسیده ولی سفت و روش تهیه بسیار آسانی دارید و نیازی به هسته گیری نیست و شما می توانید یک ترشی فوق العاده فصل تابستان را در منزل تهیه کنید با طعم و مزه و خواص عالی که می توان گفت زرد آلو برای درمان سوء هاضمه، یبوست، گوش درد، تب، بیمار های پوستی، سرطان و کم خونی و همچننی روغن زرد آلو برای درمان عضلات بیمار و زخم ها بسیار مفید است همچنین می توانید زردآلو برای مراقیت از پوست بسیار موثر است. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی زردآلو با سرکه و آب در خانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

زردآلو رسیده و سفت۱ کیلوگرم
سرکه۲ لیوان
آب۲ لیوان
نمک۱ ق چای خوری

طرز تهیه ترشی زردآلو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید زرد آلو ها را خوب با کمک فرچه بشورید تا اگر کثیف و لک دار است تمیز شود و بعد داخل آبکش قرار دهید و بعد از خشک شدن روی یک دستمال نخی پهن کنید تا کاملا خشک شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن آب و سرکه

در ادامه باید داخل یک ظرف مناسب آب و سرکه و نمک را بریزید و هم بزنید و روی حرارت قرار دهید تا به نقطه جوش برسد و قل بزند و حالا نوبت اضافه کردن زردآلو ها می باشد و برای ۳ دقیقه بگذارید تا زردآلو ها بجوشد و اصلا نباید هم بزنید تا شکل ظاهری زردآلو ها بهم نخورد.

مرحله سوم: تهیه ترشی زردآلو

بعد از ۳ الی ۵ دقیقه باید از روی حرارت بردارید و شعله را خاموش کنید و زردآلو ها را جدا کنید و داخل دیس قرار دهید تا خنک شود و همچنین مخلوط آب و سرکه نیز باید کاملا خنک شود حالا باید یک شیشه تمیز را بردارید و بشورید و استریل کنید تا ترشی کپک نزند و بعد زرد آلو ها را داخل شیشه جیده و از مخلوط آب و سرکه و نمک روی زردآلو ها بریزید و درب شیشه را خوب محکم کنید و در یخچال قرار دهید بعد از ۱ هفته ترشی شما حاضر شده است. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ترشی زردآلو

  1. زردآلو خیلی رسیده و له و رسیده برای این ترشی اصلا مناسب نیست.
  2. برای استریل کردن شیشه باید آن را داخل آب در حال جوش قرار دهید و زمانی که چند جوش زد خارج کنید و خشک کنید.
  3. می توانید از نمک دریا و بدون ید استفاده کنید.
  4. این ترشی باید در یخچال نگهداری شود.
  5. باید از سرکه سفید برای این ترشی استفاده کنید ولی اگر در دسترس ندارید می توانید از سرکه خانگی یا قرمز نیز استفاده کنید ولی شاید باعث تغییر رنگ زردآلو و میزان تندی و تیزی ترشی شود.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه