طرز تهیه مربا زردآلو تازه خوشمزه و مجلسی با زعفران مرحله به مرحله

طرز تهیه مربا زردآلو

مربا زردآلو را می توان بی شک یکی از خوشمزه ترین و بهترین مربا های بهاری و تابستانی دانست که طعم فوق العاده ای دارد و شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. مربا زردآلو طعم بسیار خوبی دارد و به روش های مختلفی تهیه می شود. شما می توانید زردآلو را به صورت درسته یا خرد شده استفاده کنید که این کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. شما به دلخواه می توانید خلال پسته و بادام در تهیه این مربا استفاده کنید. اگر زرد آلو نرم و رسیده دارید می توانید این مربا را به راحتی تهیه کنید. مقدار شکر در مربا ها بسته به شیرینی میوه ای که استفاده می کنید می توانید آن را کم و زیاد کنید. زرد آلو یکی از میوه های شناخته شده در دنیا می باشد و بیشتر در مناطق کوهستانی و ییلاق رشد می کند. این میوه طبیعت سردی دارید و اما نوع شیرین آن طبع گرمتری دارد. زدر آلو دارای قند طبیعی می باشد و هضم آن بسیار راحت است. زرد غنی از انواع ویتامین ها می باشد که برای ورزشکاران بسیار مناسب است. امروز در پارسی دی طرز تهیه مربا زردآلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

زردآلو900 گرم
شکر900 گرم
گلاب۱/۴ پیمانه
زعفران دم کرده۲ ق غذا خوری
جوهر لیمو۱/۲ ق چای خوری

طرز تهیه مربا زردآلو تازه

1مرحله اول: آماده سازی زردآلو

ابتدا زرد آلو ها را خوب بشورید و از وسط به دونیم کنید و هسته آن را جدا کنید. در این مرحله که کاملا به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد می توانید آن را نگینی ریز خرد کنید و یا به صورت دو نیم شده و یا به صورت درسته با هسته آن را مربا کنید. مربا را وزن کنید زیرا وزن بدون هسته باید ۹۰۰ گرم باشد.

2مرحله دوم: افزودن شکر

در ادامه داخل یک قابلمه لعابی یا ساده استفاده کنید و یک لایه زرد آلو های خرد شده یا درسته را داخل قابلمه بریزید و یک لایه شکر و همین طور لایه ها را تکرار کنید و درب قابلمه را قرار دهید و برای ۱۲ الی ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا آب بی اندازد و اصلا این مربا نیازی به آب ندارد.

3مرحله سوم: پخت مربا زرد آلو خانگی

قابلمه را روی حرارت قرار دهید و زمانی که جوش آمد کف روی آن را جدا کنید و حتما این کار را انجام دهید و در ادامه زعفران و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از اینکه زرد آلو ها نرم شدند آن را از شربت جدا کنید زیرا وقتی زیاد پخته شوند ظاهر خود را از دست می دهند.

4مرحله چهارم: تهیه مربا زرد آلو تازه

در ادامه شربت را روی حرارت قرار دهید تا قوام پیدا کند و غلیظ شود. در انتها جوهر لیمو را اضافه کنید و هم بزنید و زمانی که شربت غلیظ شدن زرد آلو ها را اضافه کنید و بعد از چند دقیقه از روی حرارت بردارید و بعد از سرد شدن داخل شیشه تمیز بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مربا زردآلو خانگی بدون شکرک به روشی آسان

  1. از اول تا آخر کف روی مربا جدا کنید تا مربا شفاف و زلال باشد.
  2. زمان پخت این مربا حدود نیم ساعت می باشد.
  3. قوام مربا بسنجید و نگذارید زیاد بجوشد تا سفت شود.
  4. جوهر لیمو را می توانید با آبلیموترش تازه نیز جایگزین کنید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه