طرز تهیه کیک کرامبل زردآلو ساده و خوشمزه با مارمالاد زردآلو

کیک کرامبل زردآلو

 

کیک ها انواع و اقسام بسیار مختلفی دارد ولی کرامبل ها نسل جدیدی از کیک ها هستند که از ترکیب کره به همراه میوه مورد نظر تهیه می شود و کمی با دیگر کیک ها متفاوت است و شما می توانید به راحتی این کرامبل ها را در طعم و مزه های مختلف با آلبالو یا گیلاس و سیب نیز تهیه کنید ولی این بار قرار است از میوه زردآلو برای تهیه این کرامیل خوشمزه استفاده کنید تا یک کیک تابستانی فوق العاده داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کرامبل زردآلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره۱۱۵ گرم
شکر دانه‌ ریز۱۲۵ گرم
تخم مرغ۳ عدد
وانیل۱/۴ ق چای خوری
آرد۲۲۵ گرم
بیکینگ پودر۱.۵ ق چای خوری
نمک۱ پنس
ماست خامه اى۲۰۰ گرم

مواد لازم رویه

شکر سفید یا قهوه ای۱۰۰ گرم
آرد سفید۵۰ گرم
کره‌ ى خنک۵۰ گرم
دارچین۲ ق چای خوری

مواد لازم برای مارمالاد زردآلو

زردآلوی هسته گرفته۱۱۵ گرم
شکر۳ ق سوپ خوری
نشاسته ذرت۱ ق چای خوری

طرز تهیه کرامبل زردآلو

مرحله: مخلوط کردن مواد

ابتدا مواد رویه را آماده کنید. شکر،دارچین ،آردسفید و کره‌ای که ازیخچال بیرون آورده ،به کمک چنگال، بلندر،غذاساز و یا مهارت نوک انگشتان مخلوط کنید تا بصورت خرده نان درآید و روی آن سلفون بکشید و بمدت نیم ساعت در فریزر قرار می دهید.

مرحله دوم: تهیه مارمالاد

زردآلو ها را هسته گرفته و ریز خرد کرده و شکر رویش پاشیده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب و زرد آلو ها پخته و له شوند و نشاسته ذرت را افزوده و همزده تا مواد غلیظ شود و به کمک گوشتکوب برقی یا پشت قاشق زرد آلو ها را له کرده و از صافی رد کرده و کنار قرار دهید تا خنک شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

دراین فاصله مواد کیک را آماده کنید. کره به دمای محیط رسیده را همراه با شکر بزنید تا رنگ آن کرم رنگ شود. سپس تخم‌مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید فاصله بین همزدن تاتخم مرغ بعدی یک دقیقه میباشد.وانیل را هم اضافه کنید. بیکینگ پودر را به آرداضافه کنید و همچنین نمک. سپس دردو مرحله به تناوب همراه ماست به مواد تخم مرغی اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک کرامبل زردآلو

قالب ٢۲ سانت را چرب کرده و مواد کیک را داخل قالب ریخته و مارمالاد زردآلو را روی مواد کیک ریخته و مواد تاپینگ را از فریزر بیرون آورده و روى مارمالاد میریزیم و قالب را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد بمدت تقریبى ۴۵ دقیقه در طبقه وسط قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک کرامبل زردآلو

  1. در انتها با پودر قند مواد را تزیین کنید.
  2. می توانید بجای کره از مارگارین نیز استفاده کنید.
  3. در مرحله هم زدن کره حتما دورگیری کنید تا بوی کره حسابی گرفته شود.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه