طرز تهیه دسر سیب شکم پر با گردو و دارچین شیک و مجلسی برای مهمانی

دسر سیب شکم پر

 

دسر ها انواع و اقسام مختلفی دارد و شما می توانید این بار با چند عدد سیب زرد یا قرمز یا سبز این دسر خوشمزه را تهیه کنید. دسر سیب شکم پر را می توانید در هر فصلی که هستید تهیه کنید و برای مهمانی نیز سرو کنید و همچنین علاوه بر خوشمزگی این دسر طعم و مزه بسیار خوبی دارد و برای بدن نیز بسیار مقوی است زیرا مثل آنتی بیوتیک عمل می کند. سیب ها را می توانید با زعفران به رنگ خوشرنگ طلایی در بیاورید و دسر ساده و سریع داشته باشید. این دسر بدون شکر تهیه شده است ولی اگر دوست دارید دسر شما کمی شیرین باشد می توانید از کمی شکر استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر سیب شکم پر را به شما آموزش خواهید داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب قرمز یا زرد۴ عدد
گردو آسیاب شدهبه مقدار لازم
دارچین۱ ق غذا خوری
پودر قند۱ ق غذا خوری
کنجد۱ ق غذا خوری
زعفران دم کردهبه مقدار دلخواه

طرز تهیه دسر سیب شکم پر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید مواد میانی را تهیه کنید برای این کار گردو را آسیاب کنید و به همراه دارچین و پودر قند و کنجد را باهم مخلوط کنید. می توانید به دلخواه گردو را ریز آسیاب کنید و یا کمی دندان گیر باشد.

مرحله دوم: آماده سازی سیب

در ادامه برای آماده سازی سیب باید آن را پوست بگیرید و سر سیب را برش بزنید و با کمک هر و سیله مثل میوه خالی کن یا هسته گیر سیب وسط سیب را و هسته را خارج کنید به طوری که بتوانید با مواد مرحله قبل پر کنید.

مرحله سوم: پخت دسر سیب

در ادامه باید از مواد میانی تهیه شده داخل سیب ها را پر کنید و با دست خوب فشار دهید تا انتها برود و بعد سیب ها را داخل تابه یا قابلمه مورد نظر قرار دهید و تا ۱/۳ حجم سیب ها آب جوش بریزید و زعفران دم کرده غلیط اضافه کنید و درب تابه یا قابلمه را قرار دهید و بگذارید تا سیب خوب پخته و رنگ بگیرد و بعد داخل سینی یا بشقاب سرو قرار دهید و می توانید به دلخواه با بستنی نیز این دسر مقوی را سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت دسر سیب

  1. اگر سیب های شما زیاد شیرین نیست می توانید از کمی شکر استفاده کنید و داخل آبجوش بریزید و بگذارید تا شیرینی آن به خورد سیب ها برود.
  2. افزودن کنجد دلخواه است.
  3. می توانید بجای گردو از هر نوع مغزی که دوست دارید استفاده کنید.
  4. بهتر است سیب ها را بگذارید تا نرم شود تا راحت سرو شوند.
  5. برای خوش عطر شدن می توانید از کمی گلاب نیز به همراه زعفران استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه