طرز تهیه سالاد تن ماهی خوشمزه و مجلسی اصیل با سس مخصوص

طرز تهیه سالاد تن ماهی

یکی از انواع سالادهای خوشمزه و بسیار پر طرفدار ایرانی است که می توانید آنرا به عنوان پیش غذا یا به عنوان یک وعده غذای سبک سرو کنید. این سالاد در مناطق مختلف کشور با مواد مختلفی تهیه می شود.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۲ نفر سالاد تن ماهی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سالاد تن ماهی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی و طرز تهیه سالاد تن ماهی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیاز متوسط۱ عدد
ساقه کرفس۱ پیمانه
جعفری۲ قاشق غذاخوری
ماست بدون چربی¼ پیمانه
خیار شور۱ قاشق غذاخوری
تن ماهی۱ قوطی ۱۵۰ گرمی
سس مایونز کم چرب۱/۴ پیمانه
سس خردل۱ ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه سالاد تن ماهی

1مرحله اول: خرد کردن مواد

برای تهیه سالاد تن ماهی ابتدا ساقه های کرفس را می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود و بعد روی تخته آشپزخانه آن ها را خرد می کنیم و در بشقابی می ریزیم.اگر جعفری خرد شده از قبل نداشتیمجعفری ها را نیز می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا خشک شوند و بعد روی تخته آن ها را ریز خرد می کنیم و به اندازه ۲ قاشق غذاخوری از آن را در کاسه ای می ریزیم و ساقه های کرفس را نیز به آن اضافه می کنیم

2مرحله دوم: افزودن تن ماهی

و کمی درب تن ماهی را باز می کنیم و روغن آن را کاملا بیرون می ریزیم و به مواد داخل کاسه می افزاییم. سپس در کاسه ای ماست و سس مایونز و سس خردل را می ریزیم و خوب هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند و روی مواد می ریزیم.

3مرحله سوم: تهیه سالاد تن ماهی

پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و رنده می کنیم و آب آن را می گیریم و بعد خیار شور را نیز می شوییم و رنده ریز می کنیم (می توانید به صورت مربع نیز خرد کنید) و به مواد اضافه می کنیم و نمک و فلفل سیاه به میزانی که تمایل داریم روی مواد می پاشیمو همگی مواد را آرام با قاشق خوب زیر و رو می کنیم تا کاملا مخلوط شوند و بعد روی کاسه را سلفون می کشیم و سالاد را در یخچال قرار می دهیم تا حداقل ۳۰ دقیقه بماند و خنک و منسجم شود. سالاد تن ماهی را زمان مصرف از یخچال بیرون می آوریم و با نان باگت نوش جان کنید.

فوت فن های دستور تهیه سالاد تن ماهی

  1. در صورت تمایل یک تا دو قاشق فلفل دلمه قرمز نگینی هم می تواتید اضافه کنید.
  2. سالاد رو به تنهایی یه به صورت ساندویچ سرو کنید.
  3. تن ماهی را حتما قبل از استفاده بیست دقیقه بحوشونید و روغن آن بگیرید صبر کنید خنک بشه و بعد در سالاد استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
18
دیدگاه