طرز تهیه کوکی جو دوسر پرک رژیمی و ساده بدون شکر و روغن و تخم مرغ

طرز تهیه کوکی جو دوسر پرک

 

کوکی جو دوسر پرک یکی از کوکی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید این کوکی خوشمزه را بدون نیاز به روغن و شکر و تخم مرغ به راحتی تهیه کنید و همچنین یک شیرینی یا کوکی خوشمزه برای کسانی که رژیم دارند و یا گیاه خوار هستند و می خواهند یک کوکی بدون تخم مرغ تهیه کنند. اگر هوس یک شیرینی کردید ولی در رژیم غذایی هستید این کوکی خوشمزه را تهیه کنید. کوکی جو دوسر پرک همان طور که از اسم این کوکی پیداست از جو پرک تهیه می شود که خواص بسیار خوبی برای بدن دارد، جو پرک بیشتر در وعده صبحانه یا وعده های رژیمی تهیه می شود که فیبر بسیار خوبی دارد و سیر کننده می باشد که علاوه بر آن برای سلامت قلب، گوارش، بهبود سیستم ایمنی بدن گزینه خوبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کوکی جو دوسر پرک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کوکی جو دوسر پرک

موز۱ عدد
جو پرک۱ پیمانه
عسل۱ ق غذا خوری
گردو۱ ق غذا خوری
دارچین۱ ق چای خوری
پودر کاکائو۱ ق چای خوری

طرز تهیه کوکی جو دوسر پرک رژیمی و ساده بدون شکر و روغن

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید فر را با دمای ۱۷۰ روشن کنید تا گرم شود، سپس موز را پوست بگیرید و داخل کاسه قرار دهید و با کمک چنگال موز را له کنید تا خوب پوره شود، در تهیه این کوکی نیازی به همزن یا وسیله برقی ندارید و از قاشق برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید عسل را اضافه کنید و به همراه موز مخلوط کنید، سپس گردو و دارچین را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید و در انتها جو پرک را اضافه کنید و مواد را به خوبی مخلوط کنید و اگر دوست دارید می توانید در این مرحله پودر کاکائو را نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت کوکی رژیمی جو دوسر پرک

کف سینی فر باید کاغذ روغنی قرار دهید و از مواد با کمک قاشق داخل سینی به صورت گرد قرار دهید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۷۰ قرار دهید و بعد از خنک شدن از روی سینی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کوکی جو دوسر پرک

  1. می توانید بجای موز از سیب یا هر میوه ای که دوست دارید استفاده کنید.
  2. این کوکی طعم شیرینی ندارد ولی می توانید مقدار عسل را بیشتر بریزید.
  3. نیازی نیست این کوکی را با فاصله از هم قرار دهید زیرا بعد از پخت پهن نمی شود.
  4. برای پخت در سولاردم یا فر های برقی و توستر باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  5. می توانید از شکر قهوه ای نیز استفاده کنید.
  6. به دلخواه می توانید از کشمش یا مغز های دیگر مانند بادام و پسته نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه