طرز تهیه پنکیک با آرد گندم یا آرد نانوایی بدون شیر برای 2 نفر

پنکیک با آرد گندم

 

پنکیک ها یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین رسپی ها دنیا هستند که امروزه در طعم ها و مزه های مختلف تهیه می شود. پنکیک با آرد گندم یا آرد نانوایی یکی آرد های می باشد که می توانید با آن پنکیک تهیه کنید در این رسپی دیگر نیازی به شیر یا ماست ندارید می توانید با کمی آب این پنکیک پفدار و خوشمزه را آماده کنید. پنکیک ها به دلیل راحت بودن و زود آماده شدن خیلی محبوب هستند و شما می توانید به دلخواه شکر را کمتر در نظر بگیرید و با سس شکلاتی یا عسل یا میوه مورد علاقه خود سرو کنید. این پنکیک اصلا تفاوتی با بافتی که با شیر و آرد سفید تهیه می شود ندارد و می توانید با خیال راحت این پنکیک را آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پنکیک با آرد گندم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۱ عدد
شکر۴ ق غذا خوری
وانیلنصف ق چای خوری
روغن مایع۲ ق غذا خوری
آبکمی بیشتر از ۱/۲ لیوان
آرد گندم یا نانوایی۱ لیوان
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری

طرز تهیه پنکیک با آرد گندم

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند و بعد با کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی یا پیمانه قنادی مواد را اندازه گیری کنید. در این رسپی از روغن استفاده شده است که می توانید با کره ذوب شده نیز آن را تهیه کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا مواد مخلوط و کرمی رنگ شود و بعد روغن مایع را اضافه کنید و هم بزنید و بعد آب را اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه پنکیک با آرد گندم

حالا باید ترکیب آرد را به مواد کم کم اضافه کنید و هم بزنید با همزن دستی هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود و حتما این کار را کم کم انجام دهید زیرا آب خور آرد ها متفاوت است. غلظت مواد نباید خیلی زیاد و خیلی شل باشد. تابه نچسب را روی حرارت قرار دهید و خوب داغ کنید و کمی با کره یا روغن کف تابه را چرب کنید و با کمک ملاقه از مواد بردارید داخل تابه بریزید و بعد از ۲ دقیقه که حباب زد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بدین ترتیب همه مواد را تهیه کنید و روی هم قرار دهید و با عسل یا سس شکلاتی و میوه دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پنکیک با آرد گندم

  1. اگر دوست دارید پنکیک شما کمی خوشرنگ باشد می توانید به مواد کمی زعفران سابیده شده اضافه کنید.
  2. با این مقدار شما حدود ۱۵ عدد پنکیک کوچک خواهید داشت که می توانید به دلخواه مواد را بزرگتر در نظر بگیرید تا پنکیک بزرگتری داشته باشید.
  3. می توانید از سس کاراملی یا شکلاتی آماده نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه