طرز تهیه نان هات داگ خانگی در فر فوق العاده نرم و لطیف به روشی آسان

دستور پخت نان هات داگ

طرز تهیه نان هات داگ

 

نان هات داگ یکی از انواع نان ها می باشد که مخصوص ساندویچ هات داگ است و شما می توانید به راحتی در خانه یک نان فوق العاده خانگی تهیه کنید و در انتها یک ساندویچ خوشمزه داشته باشید. بافت این نان بسیار نرم و لطیف است و اگر تمام نکات گفته شده را رعایت کنید حتما به نتیجه عالی می رسید. کمتر کسی پیدا می شود که طعم و مزه ساندویچ هات داگ را دوست نداشته باشد، ساندویچ هات داگ در بین کسانی که فست فود می خورند بسیار محبوب است. تاریخچه تهیه هات داگ برای اولین بار به شهر ونیز بر می گردد زیرا گفته می شود هات داگ در این شهر ابتدا اختراع شده است. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان هات داگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان هات داگ

  • آرد نان یا آرد قنادی ۲۵۰-۲۶۰ گرم
  • شکر ۱۵ گرم
  • نمک ۱/۴ ق چ یا ۱.۵ گرم
  • مخمر خشک فوری ۱ ق چای خوری یا ۳ گرم
  • تخم مرغ ۱ عدد
  • شیر ۱۱۰ گرم
  • کره ۲۰ گرم

طرز تهیه نان هات داگ خانگی در فر به روش آسان

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتد باید مخمر را عمل بیاورید در تهیه این رسپی از مخمر فوری استفاده شده که دیگر نیازی به عمل آوری ندارد و شما می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید. مخمر و شکر و نمک و آرد را باهم داخل یک کاسه ریخته و مخلوط کنید. شیر و تخم مرغ را در کاسه ی جداگانه هم بزنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شود.

مرحله دوم: استراحت خمیر

در ادامه مواد تخم مرغی را به تدریج به مواد آردی اضافه کنید و هم بزنید. سپس شروع به ورز دادن مواد کنید و در انتها کره ذوب شده را اضافه کنید و اگر نیاز بود آرد بیشتری اضافه کنید تا خمیر جمع شود و برای ۱۰ دقیقه ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی داشته باشید، سپس خمیر را به شکل یک توپ در بیاورید و داخل کاسه زمان دهید برای ۱ ساعت تا پف کند و ور بیاید.

مرحله سوم: چانه گرفتن خمیر

خمیر را بعد از استراحت با دست مجدد ورز دهید و از خمیر به ۶ قسمت مساوی تقسیم کنید و هر کدام از این تیکه ها را باید گرد کنید و درز خمیر را در انتها با انگشت صاف کنید و روی میز کار برای ۱۵ دقیقه با فاصله از هم مجدد استراحت دهید تا خمیر ورر بیاید و مجدد کمی ورز دهید هر چانه را به شکل بیضی باز کنید.

مرحله چهارم: پخت نان هات داگ

حالا از قسمت طول خمیر شروع به رول کردن کنید و قسمت درز زیر نان را با نیشگون یا انگشت فشار دهید تا محو شود و بعد همه نان ها را روی سینی فر قرار دهید و برای ۱ ساعت دیگر محدد استراحت دهید و بعد از اینکه حجم نان ها دو برابر شد کمی شیر با فرچه روی نان ها بزنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۷ الی ۱۵ دقیقه با دمای ۱۷۰ بگذارید تا پخته شود.

نکات کلیدی در تهیه نان هات داگ خانگی در فر به روشی فوق العاده ساده

  1. این خمیر به سه زمان استراحت نیاز دارد که جمها ۲ ساعت نیم می شود.
  2. آرد اضافه به خمیر نزنید وگرنه سفت می شود.
  3. اگر مخمر فوری ندارید باید خمیر مایه را با شکر و آب گرم عمل بیاورید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه