طرز تهیه هات داگ تنوری خوشمزه و مخصوص با قارچ و پنیر

طرز تهیه هات داگ

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ساندویچ ها در کل جهان می باشد که اصالت آن مانند ساندویچ پرطرفدار همبرگر متعلق به کشور آلمان می باشد. این غذای خوشمزه در دسته بندی غذاهای فست فودی قرار می گیرد و به همین دلیل برای زمان هایی که وقت کافی برای آشپزی ندارید مناسب است.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر هات داگ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری هات داگ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی آلمانی هات داگ با سایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

کاهو۴ عدد
خیارشور۶ عدد
قارچ درشت۴ عدد
نان ساندویچ۴ عدد
گوجه فرنگی۲ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
پنیر ورقه ای موزارلا۴ عدد
سوسیس هات داگ۴ عدد
سس فرانسویبه مقدار لازم

طرز تهیه هات داگ تنوری

1مرحله اول: تفت دادن قارچ

ابتدا قارچ ها را با یک دستمال نمدار به خوبی تمیز می کنیم و سریع آبکش می کنیم و روی تخته ورقه ورقه برش می دهیم و در تابه کمی روغن می ریزیم و کمی که داغ شد قارچ ها را در روغن می ریزیم و تفت می دهیم.حرارت را زیاد می کنیمتا آب آن ها سریع تبخیر شده و سرخ شوند و بعد تابه را کنار می گذاریم

2مرحله دوم: تفت دادن سوسیس

سپس سوسیس ها را روی تخته قرار می دهیم و ابتدا و انتهای سوسیس را به اندازه ۲ سانت از وسط برش می زنیم و بعد به صورت مارپیچ با چاقو روی آن برش سطحی می زنیمو در تابه ای  روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا داغ شود و بعد حرارت را ملایم می کنیم و ابتدا ۲ تا سوسیس را در تابه قرار می دهیم و تابه را از دسته می گیریم و کمی تکان می دهیم تا سوسیس ها کاملا در روغن قل بخورند و بعد ۲ تا سوسیس دیگر را اضافه می کنیم و مجددا دسته تابه را می گیریم و تابه را تکان می دهیم تا سوسیس ها در روغن غلطت بخورد و زمانی که رنگ سوسیس ها تغییر کرد حرارت را کم می کنیم تا سوسیس ها مغز پخت شوند.

3مرحله سوم: تهیه هات داگ تنوری

بالای نان ها برش می زنیم و داخل آنها  را خالی می کنیم و (کف نان ها را سس فرانسوی می زنیم ) گوجه فرنگی ها را می شوییم و حلقه حلقه برش می دهیم و در نان قرار می دهیم و خیارشور و کاهوها را نیز خرد می کنیمو در نان می گذاریم و قارچ های سرخ شده را نیز می افزاییم و هاگ داگ ها که سرخ شدن داخل نان قرار می دهیم و یک ورقه پنیر روی آن می گذاریم تا داغی سوسیس آن را آب کند و با سس فرانسوی و یا هر نوع سس دلخواهتان نوش جان کنید.

فوت و فن های دستور پخت هات داگ

نان مخصوص ساندویچ هات داگ

برای تهیه ساندویچ هات داگ به طور متداول از نان ساندویچی معمولی ( نان باگت یا تنوری ) استفاده می شود ، البته در صورتی که نان ساندویچی معمولی در دسترس نداشته باشید می توانید از نان ساندویچی گرد مخصوص همبرگر یا حتی نان لواشی هم استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
96
دیدگاه
source : afrang.cafe