طرز تهیه دسر کاپوچینو ساده و خوشمزه با خامه صبحانه به شکل قالبی

دستور تهیه دسر کاپوچینو

طرز تهیه دسر کاپوچینو

 

دسر کاپوچینو یکی از دسرهای بسیار خوشمزه و راحت می باشد که می توانید در خانه تهیه کنید. این دسر خوشمزه به دلیل استفاده از ژلاتین به صورت قالبی تهیه می شود و شما می توانید در هر قالبی که دوست دارید آن را تهیه کنید. دسر کاپوچینو برای کسانی که طعم و مزه کاپوچینو را دوست دارند گزینه خوبی می باشد و شما می توانید با افزودن کمی بیسکویت پتی بور طعم این دسر را فوق العاده کنید و یا حتی می توانید از بیسکویت های با طعم کاپوچینو استفاده کنید. اگر به دنبال یک دسر راحت و جدید و خوشمره برای مهمانی ها می گردید دسر کاپوچینو را در نظر داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر کاپوچینو قالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه دسر کاپوچینو خوشمزه و ساده

  • شیر ۱/۲ پیمانه + ۲ پیمانه
  • ژلاتین ۲ ق غذا خوری
  • شکر ۴ ق غذا خوری
  • بیسکویت پتی بور ۱ بسته
  • وانیل نوک ق چای خوری
  • خامه صبحانه ۲۰۰ گرم
  • کاپوچینو ۱ بسته

طرز تهیه دسر کاپوچینو خوشمزه و قالبی با خامه صبحانه

مرحله اول: بن ماری کردن ژلاتین

ابتدا ۱/۲ پیمانه شیر را داخل یک کاسه ریخته و ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید و برای چند دقیقه صبر کنید تا بن ماری شود. سپس روی بخار کتری قرار دهید و هم بزنید تا ذرات ژلاتین حل شود و یا می توانید برای ۱ دقیقه در مایکروفر قرار دهید تا ذرات ژلاتین به خوبی حل شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

بیسکویت پتی بور را با کمک دست خرد کنید و یا می توانید داخل غذاساز بریزید و خرد کنید ولی دقت کنید نیاز نیست خیلی بیسکویت پودری خرد شود. سپس ۲ پیمانه شیر را به همراه شکر و بیسکویت و کمی وانیل روی حرارت قرار دهید و برای ۵ دقیقه بگذارید تا بماند در حدی که شیر گرم شود ولی نباید بجوشد و در انتها ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: افزودن خامه

قابلمه را از روی حرارت بردارید و کمی از مواد را داخل یک کاسه ریخته و خامه به دمای محیط رسیده را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از رقیق شدن خامه مواد را به کل قابلمه اضافه کنید و هم بزنید. پودر کاپوچنیو را نیز اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا گلوله های مواد باز شوند.

مرحله چهارم: تهیه دسر کاپوچینو

در ادامه قالب مورد نظر را که می توانید از قالب پلاستیکی یا سیلیکونی استفاده کنید را کمی چرب کنید و مواد دسر را داخل آن بریزید و برای ۸ ساعت قالب را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس برای خارج کردن دسر اطراف دسر را با کمک دست به مرکز بکشید و روی دیس برگردانید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دسر کاپوچینو خیلی خوشمزه و راحت

  1. حتما ظرف دسر را کمی نمدار کنید تا اگر دسر در مرکز برنگشت بتوانید به راحتی جابجا کنید.
  2. می توانید به دلخواه از پوره موز نیز استفاده کنید و با مواد مخلوط کنید.
  3. می توانید از هر برندی که دوست دارید برای کاپوچینو استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه