طرز تهیه اسموتی گیلاس به 2 روش ساده با موز و بستنی در خانه

دستور تهیه اسموتی گیلاس

اسموتی گیلاس

 

اسموتی گیلاس یکی از اسموتی های بسیار خوشمزه است که می توانید در خانه تهیه کنید. اسموتی یکی از نوشیدنی های بسیار پر طرفدار در تابستان هستند که با میوه های مختلف تهیه می شوند و با دلیل خنکی که دارند باعث پایین آمدن دمای بدن می شود. شما می توانید با میوه های مختلف اسموتی را تهیه کنید. اما اسموتی گیلاس بسیار ساده است که می توانید به دو روش بسیار ساده در این پست مشاهده کنید و اگر طرفدار طعم و مزه گیلاس هستید عاشق این اسموتی می شود. شما می توانید با کم و زیاد کردن شیر غلظت شیر را اندازه کنید. شما می توانید اسموتی گیلاس را با انواع میوه ها تهیه کنید که با ترکیب موز فوق العاده می شود. اسموتی گیلاس یک پیشنهاد بسیار خوب برای پذیرایی در تابستان می باشد. گیلاس یکمی از میوه های بسیار خوشمزه آبدار است که علاوه بر خوشمزگی که دارد خواص بسیار خوبی نیز دارد که بسیار کم کالری می باشد و سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی می باشد. اما امروز در پارسی دی طرز تهیه اسموتی گیلاس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه اسموتی گیلاس خوشمزه و ساده با موز

  • گیلاس یخ زده ۱ پیمانه
  • موز ۱ عدد
  • شیر ۱ پیمانه

طرز تهیه اسموتی گیلاس با موز

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا دم گیلاس ها را جدا کنید و با کمک یک نی گیلاس ها را هسته گیری کنید و یا می توانید از وسط نصف کنید و هسته را خارج کنید. سپس موز را پوست بگیرید و برش بزنید و به همراه گیلاس داخل یک ظرف درب دار قرار دهید و برای ۱ ساعت در فریزر قرار دهید تا یخ زده شود.

مرحله دوم: تهیه اسموتی گیلاس و موز

در گیلاس و موز یخ زده را داخل مخلوط کن ریخت و مواد را میکس کنید تا پوره شود. سپس شیر را اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید و چند پالس بزنید تا اسموتی یکدست و غلیظ شود. سپس داخل لیوان شیشه ای ریخته و با گیلاس و موز تزیین و سرو کنید. نوش جان

دستور تهیه اسموتی گیلاس با بستنی

طرز تهیه اسموتی گیلاس

مواد لازم برای تهیه اسموتی گیلاس

  • گیلاس ۲ پیمانه
  • بستنی ۱ پیمانه
  • شیر ۱/۲ پیمانه
  • عسل ۱ ق غذا خوری

طرز تهیه اسموتی گیلاس ساده با بستنی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا گیلاس ها را بشورید و از وسط به دو نیم کنید و هسته گیلاس را جدا کنید. گیلاس ها را داخل یک ظرف درب دار ریخته و در یخچال قرار دهید تا یخ زده شود.

مرحله دوم: تهیه اسموتی گیلاس ساده

در ادامه گیلاس را به همراه شیر و عسل داخل مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا مواد یکدست و گیلاس پوره شود. سپس در انتها بستنی وانیلی ساده را اضافه کنید و چند پالس بزنید تا یکدست شود و داخل لیوان ریخته و خنک بنوشید.

نکات کلیدی در تهیه اسموتی گیلاس

  1. می توانید در هر دو روش از عسل یا شکر استفاده کنید.
  2. برای گرفتن سردی گیلاس می توان کمی دارچین نیز اضافه کنید.
  3. می توانید از انواع شیر برای تهیه اسموتی ها استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه