طرز تهیه رولت توت فرنگی با خامه ساده و سریع برای عصرانه

طرز تهیه رولت توت فرنگی

 

رولت ها انواع و اقسام بسیار مختلفی دارند و شما می توانید در طعم ها و مزه های مختلف این رولت ها را تهیه کنید. رولت توت فرنگی یکی از خوشمزه ترین رولت ها می باشد که شما می توانید در فصل بهار و تابستان با رسیدن توت فرنگی تازه این رولت را تهیه کنید. شما می توانید مواد میانی رولت را با مارمالاد توت فرنگی که در این پست به شما یاد خواهیم داد تهیه کنید ویا می توانید توت فرنگی را برش های ریز و یکدست بزنید و روی خامه پخش کنید و بعد کیک را رول کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه رولت توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۴ عدد
شکر۳/۴ پیمانه
آرد۳/۴ پیمانه
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
نمک۱/۲ ق چای خوری
وانیل۱/۲ ق چای خوری
روغن مایع۲ ق غذا خوری

مواد لازم برای مواد میانی

خامه قنادیبه مقدار دلخواه
توت فرنگی۳۰۰ گرم
شکر۵۰ گرم
آب لیمو۱ ق غذا خوری

طرز تهیه رولت توت فرنگی

مرحله اول: تهیه مواد میانی

ابتدا باید مارمالاد وسط رولت را تهیه کنید، خامه قنادی را از فریزر خارج کنید تا نیمه یخی شود و بعد توت فرنگی ها را بشورید و خرد کنید و به همراه شکر و آبلیمو بدون افزودن آب روی حرارت قرار دهید و برای نیم ساعت زمان دهید تا جوش بیاید و توت فرنگی ها له شود و بعد کنار قرار دهید تا سرد شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل داخل کاسه شکسته و با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و بعد روغن مایع و را اضافه کنید و هم بزنید و در ادامه مواد خشک آرد، بیکینگ پودر و نمک را باهم ترکیب و سه بار الک کنید و به مواد اضافه کنید و با همزن یا لیسک هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود.

مرحله سوم: پخت رولت

در ادامه بید یک سینی ۳۰*۴۰ انتخاب کنید و کاغذ روغنی کف آن قرار دهید و مواد را خوب پخش کنید و و سه بار به سطح بکوبید تا ضخامت رولت یکی شود و بعد به مدت ۱۵ الی ۱۲ دقیقه با دمای ۱۸۰ در فر از قبل گرم شده قرار دهید و بعد از خارج کردن از فر یک دستمال روی آن انداخته و برگردانید و کاغذ روغنی را جدا کنید و بعد دور تا دور را اگر خشک شده با چاقو برش بزنید و با کمک همان پارچه رول کنید و برای ۲ ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم: تهیه رولت توت فرنگی

در ادامه باید رولت را باز کنید و خامه قنادی را که از قبل زده و فرم گرفته را با کمک لیسک روی آن پخش کنید و از مارمالاد تهیه شده روی نیز روی خامه پخش کنید و با کمک همان دستمال به آرامی رول کنید و برای ۱ ساعت دیگر در یخچال قرار دهید و بعد از یخچال خارج کنید و با کمک خامه و توت فرنگی تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت رولت توت فرنگی

  1. می توانید مارمالاد تهیه نکنید و از توت فرنگی خرد شده استفاده کنید و بهتر است ۱ سانت از بغل ها فاصله دهید و بعد توت فرنگی را بریزید.
  2. رولت نباید بیش از اندازه در فر قرار بگیرد وگرنه خشک می شود.
  3. برای پخت در فر برقی باید دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  4. می توانید رولت را داخل تابه دو طرفه نیز تهیه کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه