طرز تهیه نان گوشت ترکی با سبزیجات خوشمزه و لذیذ مرحله به مرحله

طرز تهیه نان گوشت

 

کی از نان های بسیار ساده و خوشمره می باشد. شما می توانید این نان را با مواد گوشتی یا مرغی با حتی سبزیجات می توانید تهیه کنید. این نان را می توانید برای شام یا نهار تهیه کنید. شما می توانید این نان خوشمزه را در فر یا حتی در تابه تهیه کنید. نان گوشت از دو قسمت مواد تهیه شده است که ابتدا باید خمیر را با خمیر مایه عمل بیاورید و با مواد گوشتی پر کنید. دقت کنید باید از خمیر تازه باشد تا عمل بیاید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آرد فانتزی۵۰۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
کره۵۰ گرم
خمیر مایه۷ گرم
نمک۶ گرم
شیر۲۶۰ میلی لیتر
شکر۵ گرم

مواد لازم برای مواد میانی

گوشت چرخ کرده۲۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
رب۱ ق غذا خوری
فلفل دلمه۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه نان گوشت

مرحله اول: عمل آوری خمیر مایه

ابتدا تمام مواد را باید با ترازو اندازه گیری کنید. در این رسپی از خمیرمایه فوری استفاده شده است ک اصلا نیازی عمل آوری ندارد و مستقیم با مواد مخلوط می شود. اگر ندارید با کمی شیر ولرم و شکر خمیرمایه را برای ۱۰ دقیقه بگذارید تا کف کند.

رحله دوم: مخلوط کردم مواد

داخل یک کاسه آرد بریزید و خمیرمایه فوری را به همراه شکر و نمک ترکیب کنید و بعد وسط مواد را گود کنید و تخم مرغ  را به همراه نیمی از شیر اضافه کنید.

ممرحله سوم: استراحت خمیر

در ادامه باید کم کم شیر را اضافه کنید تا خمیر یکدست و نرمی بدست بیاید و در انتها کره نرم شده را اضافه کنید حالا باید خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه با دست خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود. می توانید از استند میکسر برای ورز دادن استفاده کنید و با خمیر را به مدت ۱۰۰ بار به سطح کاسه بکوبید تا نرم شود. کاسه را بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه استراحت دهید.

مرحله چهارم: تهیه مواد میانی

وقتی خمیر در حال استراحت است باید مواد گوشتی را تهیه کنید. برای تهیه مواد گوشتی باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک و طلایی شود. گوشت را به همراه نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و تفت دهید تا خوب سرخ شود و بعد فلفل دلمه را به همراه رب اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود.

مرحله پنجم: تهیه نان گوشتی

در ادامه پف خمیر را بگیرید و به شکل گرد باز کنید. دور تا دور خمیر را با با کاردک به صورت دایره ای خط های ایجاد کنید. حالا مواد گوشتی را روی خط های ایجاد شده بریزید و بعد سیاه دانه یا کنجد بریزید و برای ۳۰ دقیقه دیگر زمان دهید تا تا کمی پف کند. نان را داخل سینی فر قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت نان گوشت نرم و خوشمزه

  1. خمیر مایه فوری را از لوازم قنادی می توانید تهیه کنید.
  2. آرد فانتزی باعث بافت بهتر نان می شود.
  3. مواد میانی را می توانید به دلخواه تغییر دهید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه